В Україні закінчується сезон ягід: скільки коштують на базарах залишки лохини, малини і полуниці

Ціни на ягоди в Україні на цьому тижні різко подорожчали. Пов'язано це із закінченням сезону пізньої полуниці, лохини та малини. Останні партії лохини фермери продають по 120 - 180 грн/кг, малину в середньому збувають по 100-130 грн/кг, залишки полуниці на базарі можна знайти по 80 грн/кг.

В Україні закінчується сезон ягід: скільки коштують на базарах залишки лохини, малини і полуниці - today.ua

Попит на ягоди, незважаючи на високі ціни, залишається. Це дозволяє продавцям не знижувати ціни. Українці з радістю ласують вітчизняними ягодами, яких скоро вже не буде на прилавках.

У нинішньому році сезон продажу лохини стартував в середньому на два тижні пізніше, що було пов'язано з несприятливими погодними умовами. При цьому, сезон реалізації ягоди закінчується, як і в попередні роки. При цьому коштує лохина в середньому на 36% дешевше, ніж в аналогічний період 2020 року. А все тому, що ягід в цьому році аграрії зібрали більше. Площі під посів лохини з кожним роком зростають.

В Україні закінчується сезон ягід: скільки коштують на базарах залишки лохини, малини і полуниці

Що стосується інших фруктів, то персики продаються в середньому за 35-50 гривень за кілограм. Яблука ранніх сортів можна купити за 15-25 грн / кг, груші продаються також по 15-20 грн за кг. Кавуни на базарі можна купити вже за 4-6 гривень за кг. Урожай слив в цьому році порадував аграріїв, і на сьогоднішній день фрукти продають на оптових ринках по 7-8 грн / кг. За останні чотири роки таких низьких цін на сливу українці не пам'ятають.

Нагадаємо, в Україні різко подешевшали ціни на овочі, зокрема, на картоплю, цибулю, буряк і моркву.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net