Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України назвало список рослин та дерев, які тепер не можна висаджувати в Україні. Заборона пов'язана з використанням обмежених земельних ресурсів через війну.
Про це зазначено у наказі відомства №695/39751. До переліку заборонених дерев та інших рослин увійшли 13 видів:
- горіх чорний;
- клен ясенелистий;
- дуб червоний;
- аралія маньчжурська;
- айлант найвищий;
- глядацька колюча;
- в'яз низький;
- каркас західний;
- павловнії (види та гібриди);
- маслинка вузьколиста;
- черемха пізня;
- робінія звичайна;
- ясен пенсільванський.
Примітно, що в переліку опинилися різні декоративні рослини та сорти дерев, які майстри використовують для виробництва меблів (червоний дуб). Відтепер зазначені види флори не можна використовувати, тому що необхідно створювати та відновлювати ліси та полезахисні смуги в країні. Вже висаджені дерева із забороненого списку не вирубуватимуть.
У чому причина заборони висадки дерев та інших рослин
У відомстві повідомили, що чужорідні види дерев можуть не лише змінити, а й знищити цілі екосистеми. Інвазійні види, не маючи природних ворогів на нових територіях, швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють із природних ландшафтів місцеві види.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також зазначено, що відновлення потребують три мільйони лісів в Україні, які постраждали через агресію з боку російських окупантів. Під окупацією залишаються десять національних природних парків та вісім заповідників. Ініціатива щодо заборони висаджування деяких дерев та рослин пов'язана з необхідністю відновлення стійкості лісів до кліматичних змін.
Нагадаємо, що до 2021 року в Україні не було масштабного підходу до питання.
Раніше повідомлялося, як без хімічних речовин можна захистити фруктові дерева від птахів – допоможе один із доступних лайфхаків.