В Україні з'явиться нова атомна станція: що відомо про будівництво

В Україні планують збудувати ще одну атомну станцію. Нова АЕС буде збудована у селищі Орбіта поблизу Чигирина на Черкащині.

В Україні з'явиться нова атомна станція: що відомо про будівництво - today.ua

Цю новину обговорили на робочій зустрічі з представником "Енергоатому” Сергієм Костенком, який побував на Черкащині, де має бути зведений новий об'єкт української атомної енергетики.

Будівництво об’єкту АЕС поблизу старовинної гетьманської столиці планувалось ще у 70-і роки 20-го століття, але через аварію на ЧАЕС будівельні роботи так і не розпочали. Чималу деструктивну роль тоді зіграли доморослі українські політики, які влаштували собі гучний піар на забороні атомної енергетики і фактично відкинули розвиток цієї галузі на кілька десятиліть назад. Чигиринський проект тоді "заморозили", а документацію архівували.

Звісно, застаріла документація не відповідає сьогоденню. Тому нову станцію будуть проектувати за сучасними стандартами. Місце для побудови обрали через наявність водойм та близьке розташування до високовольтних ліній електропередач.

В Україні з'явиться нова атомна станція: що відомо про будівництво

Будівництво нової АЕС буде розпочато після проведення геодезичних досліджень. Новозбудована станція дасть нові робочі місця та збільшить генерацію електроенергії.

В Україні планують збільшення електрогенерації не тільки для внутрішнього споживача, але й для експорту до країн Європи. Такий крок має допомогти Європі зіскочити з "російської газової голки".

Україна підписала меморандум із Weistinghouse Electric, яким передбачено будівництво 5 нових енергоблоків. Два з них добудують на Хмельницькій АЕС, і ще 3, очевидно, у Чигирині.

Нагадаємо, найбільша в Європі Запорізька АЕС зараз перебуває під контролем окупантів. Експерти кажуть, що у випадку знеструмлення системи охолодження її атомних енергоблоків може повторитись фукусімский сценарій.    

ДЖЕРЕЛОbudport.com.ua