В Україні з'явилася картопля, що дає нечуваний врожай

Автор: Марченко Любов

Українські учені з академії аграрних наук здійснили прорив у картоплярстві. Ними селекціоновано картоплю, що дає нечуваний врожай. Причому саме на українських землях. При випробуваннях було зібрано врожай, що перевищив сотню тонн з одного гектара.

В Україні з'явилася картопля, що дає нечуваний врожай - today.ua

Про новий сорт, який дає рекордні врожаї та інші досягнення української аграрної науки розповів директор Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдига.

Сорт-рекордсмен, виведений ученими з інституту картоплярства, отримав назву Княгиня. Випробовували новинку на ланах у Черкаські області. Саме там Княгиня дала в середньому по 108 тонн з гектара, залишивши позаду 81 конкурента. Загалом у випробуваннях брали участь 82 сорти картоплі закордонної та української селекції.

Учені-аграрії випробовували на українських землях новинки від нідерландських, німецьких та французьких колег. У випробуваннях також узяли участь 6 вітчизняних сортів.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

В Україні з'явилася картопля, що дає нечуваний врожай

Крім Княгині, яка упевнено посіла перше місце, в першу десятку рейтингу увійшли і решта 5 сортів української селекції. Таким чином, можна зробити висновок, що українська аграрна наука цілком конкурентоспроможна в Європі. А розробки українських учених можуть бути затребуваними як приватними господарствами, так і агрохолдингами, що спеціалізуються на крупному виробництві картоплі, переконаний Микола Фурдига.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, вітчизняні сорти картоплі непогано зарекомендували себе і в переробній галузі. Зокрема, у виробництві чіпсів. Так, виведений в інституті картоплярства сорт Солоха вельми зацікавив представників торгової марки Чіпси люкс. Цей сорт прекрасно підходить для виробництва чорних чіпсів. Отож, уже найближчими роками цей вид продукції від ТМ Чіпси люкс вироблятимуть саме з української Солохи.

Нагадаємо, бувалі городники розповіли, які культури варто посадити між рядами картоплі, аби вони захищали бульбу від хвороб.