В Україні вже за місяць сотні тисяч сімей втратять субсидію на оплату комуналки: стала відома причина

Наразі в Україні отримують субсидію близько 3 мільйонів сімей. Проте вже незабаром багато сімей можуть її втратити. Причина в тому, що в неопалювальний сезон плата за комуналку значно менша через те, що не треба платити за тепло. Адже саме вартість  опалення становить близько 80% від сумарної вартості комунальних платежів.

В Україні вже за місяць сотні тисяч сімей втратять субсидію на оплату комуналки: стала відома причина - today.ua

Про це нагадала прес-служба Мінсоцполітики. Крім того, нагадують, що субсидії на наступний період, який триватиме з 1 травня 2023 року по 30 квітня 2024, для більшості сімей переглянуть автоматично.

Отже, на літній період  вартість комуналки значно знижується. А відповідно до правил, якщо плата за комуналку не перевищує близько 20% сукупного доходу сім'ї, то субсидію такій сім'ї не дають. Таким чином, на літо багато сімей українців зостануться без підтримки держави.

Крім того, слід також пам'ятати що субсидія призначається тільки на нормативні обсяги споживання. Все, що спожито понад норму, доведеться платити в повному обсязі.

В Україні вже за місяць сотні тисяч сімей втратять субсидію на оплату комуналки: стала відома причина

Українців також можуть позбавити субсидій з інших причин

Ці причини відомі:

  • Якщо домогосподарство заборгувало комунальні платежі за три місяці і більше. При цьому, якщо сума заборгованого становить понад 680 гривень, то виплату субсидії припиняють.
  • Якщо кимось із членів домогосподарства була зроблена покупка на суму понад 50 тисяч гривень.
  • Якщо зросли доходи членів сім'ї.
  • Якщо з'ясувалось, що при призначенні субсидії були подані неправдиві відомості щодо матеріального та майнового стану сім'ї.

Монетизовані субсидії українцям виплачуються на банківську картку або доставляються Укрпоштою. Якщо сім'я ощадливо витрачає енергоресурси і змогла зекономити якусь частину субсидії, то ці гроші залишаються їй.

Нагадаємо, громадяни, що мають борги за комуналку, можуть також розраховувати на субсидію в новому сезон. Для цього їм потрібно або розрахуватися з боргами упродовж квітня, або укласти договори про реструктуризацію боргів із кожним комунальним підприємством, якому вони заборгували.

ДЖЕРЕЛОu-news.com.ua