В Україні вже найближчими днями зміняться ціни на м'ясо: експерти дали невтішний прогноз

В Україні вже найближчим часом мають змінитися ціни на м'ясо. Експерти аграрного ринку дають прогноз, вельми невтішний для працівників м'ясної галузі. За прогнозами, вже до кінця цього тижня має статися обвал цін на м'ясо. Кажуть, усьому виною – літній сезон.

В Україні вже найближчими днями зміняться ціни на м'ясо: експерти дали невтішний прогноз - today.ua

Влітку, особливо з настанням літньої спеки, в Україні традиційно падає попит на м'ясо. Не рятує ситуації навіть сезон шашликів, хоча без нього попит був би іще нижчим. Однак через дорожнечу м'яса, воно не по кишені багатьом українцям. А отже, вилазки на природу, більше супроводжуються класичною печеною картоплею, а шашлики роблять здебільшого для запаху.

Однак уже найближчими днями ситуація може змінитись. М'ясо має відчутно подешевшати, кажуть експерти. Такі прогнози дає аналітичний відділ Асоціації "М'ясної галузі".

Кажуть, що до кінця тижня середня ціна на свиней у живій вазі має бути 43-44 гривні за кілограм. Це із 14-відсотковим ПДВ. (У перерахунку на ПДВ в розмірі 20% це було би 46-47 гривень за кіло.

В Україні вже найближчими днями зміняться ціни на м'ясо: експерти дали невтішний прогноз

"Попит на м'ясо з початку літа досить низький через низьку купівельну спроможність. Зокрема, в літній сезон збільшується попит на сезонні овочі та фрукти, а попит на м'ясо зменшується. Єдиним стимулом збільшення попиту є зменшення ціни", - пояснюють експерти.

Зменшити ціни на мясо зараз - єдиний вихід для виробників м'ясної галузі. Якщо вони цього не зроблять, то ринок мясних продуктів взагалі може прийти в занепад. Отже, щоби цього не сталося, вони змушені йти на такі кроки.

Тим часом, незважаючи на несприятливу весну і холодний початок літа, в Україні почали стрімко знижуватись ціни на сезонні фрукти. Так, із настанням тепла ціна на полуницю відразу стала падати.  

ДЖЕРЕЛОglavcom