В Україні виявили пропажу великої кількості автомобілів, дронів, тепловізорів та іншої гуманітарки для ЗСУ

Автор: Марченко Любов

В Україні виявлена масова пропажа гуманітарки для ЗСУ, яка "не доїхала" до військових частин. Пропали речі, які вкрай необхідні військовим: автомобілі, дрони, прилади нічного бачення, тепловізори, пластини до бронежилетів та інше оснащення, якого дуже потребують наші військові на фронті.

В Україні виявили пропажу великої кількості автомобілів, дронів, тепловізорів та іншої гуманітарки для ЗСУ   - today.ua

Пропажа гуманітарки була виявлена внаслідок масштабної спільної перевірки Міноборони та Державної митної служби, йдеться у повідомленні Міноборони.

"Спільні перевірки понад 5 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги до близько 100 військових частин здійснили Міністерство оборони України та Державна митна служба упродовж січня-травня 2023 року", - інформує Міноборони.

Перевіряльники зіставили обсяг ввезених в Україну гуманітарних вантажів, призначених для війська, з обсягом тих вантажів, які потрапили до військових частин. Як з'ясувалося, 653 из 5 тисяч гуманітарних вантажів не доїхали від митниці до військових частин. Тобто, кожний сьомий вантаж десь по дорозі "загубився".

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

В Україні виявили пропажу великої кількості автомобілів, дронів, тепловізорів та іншої гуманітарки для ЗСУ

Відповідно, державною митною службою було складено 115 протоколів, що стосуються порушення митних правил. Тобто очевидно, що частина товарів негуманітарного призначення ввозились як гуманітарна допомога. Крім того, частину гуманітарки просто хтось прибрав до рук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що саме було ввезено незаконно, і що не доїхало до фронту, належить з'ясувати правоохоронцям. Митники направили їм 159 повідомлень щодо кримінальних правопорушень. З багатьох епізодів ще тривають перевірки та з'ясовується коло причетних. Але вже зараз можна говорити про масштабні схеми привласнення матеріальних цінностей, що були ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ.

Нагадаємо, волонтер із Вінниччини отримав 6 років позбавлення волі за торгівлю автомобілями, що були ввезені в Україну як гуманітарна допомога для ЗСУ.