В Україні виявили небезпечну для здоров'я олію: яка речовина входить до складу продукту

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні виявили олію, до складу якої входила небезпечна для здоров'я речовина. Продукти із її вмістом продавалися в українських магазинах. У Держпродспоживслужбі Одеської області назвали виробника та найменування продуктів, вилучених із продажу.

В Україні виявили небезпечну для здоров'я олію: яка речовина входить до складу продукту - today.ua

Зокрема, у пальмовому маслі "Zomi" (виробник Bigi-mama), яке продавалося в Україні, знайшли 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD). Цей продукт був експортований з Республіки Гана (імпортер Aheco, Malta). В Україні його отримувачем є ТОВ "ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ", зареєстроване за адресою: місто Харків, проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14.

Після перевірки Держпродспоживслужби цей продукт було вилучено. Не відомо, скільки людей стали жертвами отруєння небезпечною олією.

В Україні виявили небезпечну для здоров'я олію: яка речовина входить до складу продукту

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У чому небезпека 3-MCPD

3-монохлор – це органічний канцероген, який має генотоксичну дію і може негативно впливати на фертильну (статеву) функцію людини. Крім того, 3-MCPD може утворюватися в їжі та є хімічним забруднювачем.

3-МХПД може виникати у харчових продуктах, які контактували з матеріалами, що містять вологоміцні смоли на основі епіхлоргідрину, які використовуються при виробництві деяких чайних пакетиків та ковбасних оболонок. Також цей канцероген може входити до складу соєвого соусу, печива та інших солодощів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У харчові продукти, зокрема у кондитерські вироби та молочні продукти, такі як дитяче харчування, соуси, спреди, замінники молока та вершків, морозиво, 3-МХПД потрапляє разом з рослинними оліями та жирами. У пальмовій олії їх вміст найчастіше завищено - (> 4 мг/кг), що дуже небезпечно.

Раніше повідомляли, що в українських супермаркетах перед Новим роком продавали небезпечні фальсифікати продуктів.

Головне