В Україні виводять з обігу застарілі банкноти: яких грошей варто якнайшвидше позбутися

Автор: Марченко Любов

Нацбанк України виводить з обігу деякі банкноти. Зокрема, перестануть використовувати банкноти номіналами 5, 10, 20 і 100 гривень зразків 2003-2007 років. Спеціально займати чергу до банку, щоб обміняти ці гроші, українцям не потрібно. Гроші вилучатимуть з обігу в міру їхнього потрапляння до торговельної мережі.

В Україні виводять з обігу застарілі банкноти: яких грошей варто якнайшвидше позбутися - today.ua

Після того, як застарілі банкноти потраплять до банку, вони вже звідти не повернуться як платіжний засіб. Усі вони підуть на утилізацію.

Таким чином, застарілі банкноти не видаватимуть ні в касах, ні в банкоматах. Однак ні магазини, ні банки не повинні відмовлятися приймати їх як платіжний засіб. Причому, в необмеженій кількості.

В Україні виводять з обігу застарілі банкноти: яких грошей варто якнайшвидше позбутися

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Та все ж, якщо у вас накопичилося багато таких банкнот, то краще їх позбутися в першу чергу. Як показує практика із застарілими доларами, банки іноді дозволяють собі ігнорувати циркуляри НБУ щодо приймання та заміни застарілих купюр на нові. Отже, якщо у вас вдома стоять по кутах колготки, набиті паперовими грошима, розв'яжіть спочатку ту пару, в якій ви тримаєте банкноти, що підлягають обміну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що буде замість грошей, виведених з обігу?

Замість вилучених застарілих купюр будуть нові гроші того ж таки номіналу. Зокрема, п'яти- і десятигривневі банкноти повністю замінять монетами зразка 2018 року. А банкноти по 20 та 100 гривень замінять на їхні паперові аналоги нового зразка. У нових банкнот буде новий дизайн і вищий рівень захисту від фальшивомонетників.

Нагадаємо, у ПриватБанку розповіли про заміну застарілих доларів на купюри нового зразка.