В Україні виведена унікальна картопля, що відрізняється високими кондиціями

В Україні виведений новий сорт картоплі, що відрізняється високими кондиціями. Нова селекція відрізняється невибагливістю до ґрунту, дає гарний врожай, добре зберігається і має відмінні смакові якості. "Містерія" – так зветься нова картопля, виведена українськими селекціонерами.

В Україні виведена унікальна картопля, що відрізняється високими кондиціями - today.ua

Новий сорт картоплі презентував директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига. За словами ученого, новий сорт вже потрапив до державного реєстру, а невдовзі стане бажаним гостем і на полях.

"Картопля справді трохи “містична”. Вона має фіолетове забарвлення шкірки і жовту м’якоть. Її врожайність складає 80 тонн/га, вміст крохмалю 15,5-16%, а споживчі якості оцінюються у 8,4 бала", – зазначив науковець.

В Україні виведена унікальна картопля, що відрізняється високими кондиціями

Зазвичай усі сорти картоплі гарно зберігаються лише певний період фізіологічного спокою, а далі починають проростати. Як правило, цей період спокою триває в середньому 40 днів. У "Містерії" він набагато довший. Вона уміє накопичувати життєві сили та очікувати сприятливого моменту. І якщо її зберігати при температурі 7-8 градусів Цельсія, то вона взагалі не проростатиме до самої посадки.

Кілька років дослідів показали, що "Містерія" не втрачає врожайності, і з року в рік дає високі показники.

"Картопля здатна вирощуватися як у піщаних, так і в глинистих ґрунтах, ідеально підходить на двоурожайну культуру. Окрім того, сорт дуже смачний. Хоч він і новий, але господині його полюблять”, – упевнений Микола Фурдига.

Нагадаємо, в Україні вирощуватимуть новий сорт картоплі Фонтане, який ідеально підходить для приготування картоплі "фрі".

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua