В Україні виростуть ціни на квартири у новобудовах: прогноз на початок 2024 року

Автор: Лобанова Єлизавета

Вартість квартир у новобудовах в Україні почне зростати з початку 2024 року. Експерти прогнозують не суттєве, але все ж таки подорожчання. Ціна за квадратний метр підскочить на 10-15% залежно від регіону країни.

В Україні виростуть ціни на квартири у новобудовах: прогноз на початок 2024 року - today.ua

Подорожчання торкнеться новобудов насамперед у великих містах країни - Києва, Львова, Ужгорода, Івано-Франківська. Експерти ринку нерухомості назвали основні причини зростання цін на житло у новому році.

Найбільше на собівартість квадратних метрів вплине:

  • нестача кваліфікованих будівельників на фоні мобілізації, що сповільнює темпи будівництва;
  • залучення будівельників у процеси відновлення на державному рівні (відбудова інфраструктури, будівництво з нуля магістральних водопроводів після підриву Каховської ГЕС та інше);
  • подорожчання будматеріалів під впливом зміни логістичних ланцюжків;
  • втрати робочих потужностей у східних та південних областях.

В Україні виростуть ціни на квартири у новобудовах: прогноз на початок 2024 року

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Усі перелічені фактори вже вплинули на те, що процес будівництва в Україні став дорожчим. І поки що немає передумов до того, щоб воно подешевшало. З урахуванням військових реалій все буде скоріше навпаки.

Комерційний директор компанії "Інтергал-Буд" Ганна Лаєвська зазначає, що зростання собівартості будівництва досить суттєве – до 40%. Ці витрати забудовники компенсуватимуть за рахунок зростання вартості квадратного метра. Програми лояльності та знижки на купівлю житла, які діяли ще влітку та восени цього року для покупців, поступово закінчуються.

Рівень цінових коливань на первинному ринку нерухомості в Україні 2024 року залежатиме і від регіону. Вже зараз експерти говорять про те, що в областях, прикордонних у Росією ціни й надалі падатимуть, а в умовно безпечних регіонах, наприклад, на заході України, - зростатимуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Серед провідних чинників впливу на ціни також слід відзначити настрої покупців, курс національної валюти стосовно долара і темпи відновлення будівництва тих чи інших житлових комплексів.

Раніше повідомлялося, що у Києві знизилися ціни на оренду квартир.