Today.ua

В Україні виросли зарплати в аграрній сфері: яких фахівців не вистачає, і скільки можна отримувати

Аграрний ринок праці відновився на 80% від початку війни. З кожним місяцем з'являється все більше вакансій у різних напрямках та зростають зарплати. Претенденти не погоджуються на низьку оплату праці, що змушує роботодавців підвищувати зарплати.

За даними ресурсу з пошуку роботи Work.ua, до 24 лютого 2022 року кількість вакансій на Work.ua в агросекторі складала 2745. Вже в березні їх кількість впала в 6 разів - до 445 вакансій. Поступове відновлення ринку почалося наприкінці весни та влітку, коли українські військові відбили хвилю наступу росіян на півночі країни та сконцентрували сили на сході та півдні України. Вже у вересні 2022 року було зафіксовано 1641 пропозицій щодо роботи в агросфері. Потім з жовтня до січня 2023 року був спад.

З наближенням посівних робіт у березні ринок праці активізувався і зараз набирає обертів. У березні 2023 року кількість пропозицій щодо роботи в агрогалузі становила 2 264 вакансії. Найбільше пропозицій роботи – у Київській (515 вакансій), Дніпропетровській (209), Львівській (170) Одеській (143), Вінницькій (133), Черкаській (129) областях.

Яких спеціалістів не вистачає у аграрній сфері?

До переліку професій, яких зараз дефіцит, належать:

У той же час компанії найбільше потребують таких працівників (за даними Work.ua):

Якщо на початку війни кандидати погоджувалися на роботу з низькою зарплатою та невигідними умовами, бо не мали вибору, то на сьогоднішній день кількість відгуків на одну вакансію майже досягла довоєнного рівня, і українці мають більше вибору.

Скільки отримують спеціалісти в аграрній сфері?

Середня зарплата в аграрній сфері на сьогоднішній день складає 16,5 тисяч грн. Найвищі оклади пропонують водіям-міжнародникам – 40 000 грн; менеджерам із закупівель – 28 750 грн; менеджерам ЗЕД – 25 000 грн; механізаторам – 24 000 грн; машиністам – 23250 грн. Від 15 000 до 20 000 грн можуть отримувати ветеринарні лікарі та електрики.

Зарплати в агросфері за останній рік зросли у Миколаївській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Найменший середній оклад отримують працівники у Полтавській, Рівненській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях.

Раніше повідомлялося, які фахівці незабаром можуть втратити роботу через штучний інтелект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ