Today.ua

В Україні виник гострий дефіцит працівників: у Мінекономіки повідомили про нестачу 4,5 мільйона осіб

В Україні виник гострий кадровий дефіцит, спостерігається структурне безробіття. У Міністерстві економіки повідомили про нестачу 4,5 мільйона працівників. Їх потрібно залучити до 2030 року, щоб забезпечити щорічне зростання ВВП на 7%.

Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Керівництво відомства провело зустріч з представниками місії МВФ в Україні. Вони обговорили питання поточного стану економіки та прогнозів на наступні роки, стан ринку праці та складові економічної політики.  

Заступник міністра економіки України Олексій Соболев зазначив, що за підсумками шести місяців ВВП збільшилося на  4,1%, а за підсумками року очікується зростання на рівні 3,5%.

Одним з найважливіших чинників, який значно впливає на економіку та матиме вплив на динаміку її зростання у майбутньому – демографічна ситуація в Україні та наявність трудових ресурсів зокрема. Нестачу фахівців на ринку праці пов'язують із міграцією громадян усередині держави та за кордон.

За словами Тетяни Бережної, у 2021 році офіційно працевлаштованих українців було 11,5 мільйона, а у 2023-му – уже 9 мільйонів. Щоб розв'язати проблему структурного безробіття, держава допомагає українцям адаптуватися до змін попиту на ринку праці: пропонує опанувати нові та потрібні на ринку професії через навчання та курси із підвищення кваліфікації. Завершується робота над проєктом модернізації трудового законодавства, ухвалення якого сприятиме покращенню ситуації на ринку праці.

Соболев наголосив, що потрібно сприяти поверненню українських біженців додому. Багато хто з них боїться проблем з житлом, роботою.

"Проєкти в межах "Зроблено в Україні", такі як єОселя, грантові програми на відкриття бізнесу, мікрогранти, програми підтримки виробництва, які сприяють створенню робочих місць, дають відповіді на ці запитання", – пояснив чиновник.

Нагадаємо, як роботодавці вирішують проблему із дефіцитом працівників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ