В Україні виходитимуть з обігу старі банкноти: коли з'являться нові гривні

Нацбанк з 1 січня 2023 року поступово почне вилучати з обігу паперові банкноти номіналом 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років. Українців попередили, що спеціально обмінювати валюту не потрібно. Банкноти поступово вилучатимуться з ужитку, але при цьому залишатимуться дійсним платіжним засобом.

В Україні виходитимуть з обігу старі банкноти: коли з'являться нові гривні - today.ua

Замість застарілих грошових знаків до обігу надійдуть оновлені банкноти та оборотні монети, а саме:

  • монети 5 та 10 гривень зразка 2018 року;
  • банкноти 20 та 100 гривень 2018-2021 року.

В Україні виходитимуть з обігу старі банкноти: коли з'являться нові гривні

Під час проведення фінансових операцій вилучені 5, 10, 20 та 100-гривневі банкноти передаватимуться до Національного банку для утилізації. Ці банкноти більше не видаватимуться банками населенню, але можуть бути прийняті для подальшої передачі до Нацбанку. Поступова заміна старих банкнот на нові розпочнеться після Нового року.

Нацбанк пояснив своє рішення щодо заміни грошей тим, що банкноти 2003–2007 років мають нижчий рівень захисту, ніж сучасніші зразки. В Україні виходитимуть з обігу старі банкноти: коли з'являться нові гривні

Заміна банкнот номіналом 5 і 10 гривень монетами аналогічних номіналів дозволить зекономити понад 1 млрд. Як зазначають у НБУ, банкноти менших номіналів швидко зношуються — у середньому за один-два роки, тоді як монети можуть перебувати в обігу 20-25 років, та й загалом звернення монет вимагає від держави значно менших зусиль та коштів.

Раніше повідомлялося, що 22 листопада Національний банк України ввів в обіг нову пам'ятну монету номіналом 20 гривень.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua