В Україні вводять заборону на перекази з гривневих карток на картки іноземних банків

В Україні знову запроваджують заборону на перекази з гривневих карток українських банків на картки іноземних банків. Таким чином НБУ скасовує дозвіл на Р2Р-перекази з гривневих карток, який дали українцям у квітні 2022 року.

В Україні вводять заборону на перекази з гривневих карток на картки іноземних банків - today.ua

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Р2Р-перекази з гривневих карток на картки іноземних банків практично вичерпали себе, кажуть у Нацбанку. У квітні 2022, коли українцям дозволили такі перекази, це дало змогу громадянам підтримати фінансово своїх близьких, які опинились за кордоном.

Але за час, що минув від початку війни, багато наших співвітчизників знайшли собі роботу в ынших країнах, і роль такої фінансової підтримки почала зменшуватись. Водночас, дехто пристосувався використовувати цей інструмент для того, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, встановлені НБУ.

В Україні вводять заборону на перекази з гривневих карток на картки іноземних банків

Отже Нацбанк вважає, що настала пора знову запровадити заборону на такі перекази. Це допоможе акумулювати валютні запаси в Україні, адже сьогодні кожен долар і кожний євро допомагають нашій країні вистояти і сприяють її обороноздатності та виживанню вітчизняної економіки.

Але така заборона не буде абсолютною

В деяких випадках не діятиме заборона на такі перекази. Так, українці зможуть переказувати гроші за кордон для того, щоб оплатити лікування, транспортування хворих, а також на витрати у випадку чиєїсь смерті. Крім того, можна буде переказувати гроші на навчання і у випадку сплати аліментів.

Крім того, залишається можливість вільного переказу коштів за кордон між гривневими картками українських банків. Причому такі перекази здійснюються в будь-яку країну.

Можна буде також, як і дотепер, здійснювати Р2Р-перекази з валютних карток українських банків на картки іноземних банків, але тільки у встановлених сумах. Максимальна місячна сума такого переказу обмежена 100 тисячами гривень ( в еквіваленті).

 Нагадаємо, в Нацбанку повідомили про новий офіційний курс долара в Україні. Наразі немає потреби в його коригуванні, кажуть в НБУ.

ДЖЕРЕЛОukranews.com