В Україні введуть новий податок на воду: заплатити доведеться за викиди в каналізацію

Українцям підвищать платіжки за воду, включивши в них податок за викиди в каналізацію. Таким чином уряд хоче змусити водоканали зі старими каналізаційними системами віддавати більше в бюджет країни. Чим брудніше викиди, тим дорожче це коштуватиме комунальникам.

В Україні введуть новий податок на воду: заплатити доведеться за викиди в каналізацію - today.ua

Нечистоти з каналізацій українців комунальні підприємства зливають в річки, і через це повноводні чисті водойми перетворюються в болота. Дніпро, з якого п'ють воду вісім з десяти українців, вже на межі катастрофи. Вода з крана давно вже перестала бути питною, і придатна тільки для миття рук.

З цієї причини Кабмін і підготував новий закон про підвищення податків для водоканалів, який вже був прийнятий в першому читанні. Сума податку буде залежати від кількості та екологічності викидів. В Україні введуть новий податок на воду: заплатити доведеться за викиди в каналізацію Справитися самим з оподаткуванням водоканали не зможуть, тому новий податок закладуть в тариф на воду для українців.

Проблема з водою в Україні стає катастрофічною. Не тільки вода в річках, а й в морях не відповідає санітарно-екологічним показникам і непридатна для купання. Бактерії, які в ній живуть, небезпечні для здоров'я людей.

Раніше повідомлялося, що скоро усі регіони України відмовляться від централізованої подачі гарячої води.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua