Влада закриє всі бюджетні заклади на локдаун, мотивуючи це стрімким поширенням ковіду. Однак справжня причина не в цьому. Просто країні не пройти опалювальний сезон із тим запасом газу, який накопичений у підземних сховищах. Нафтогаз закупив на зиму надто мало газу. Тому владі не залишиться більш нічого, як скорочувати споживання газу у такий спосіб.
Про це розповіла в інтерв'ю одному з українських видань колишня "слуга" - народна депутатка Людмила Буймістер.
Торік енергетику України врятували від колапсу імпортні закупівлі електроенергії з Булорусі та Росії. Якби їх не було, півкраїни сиділо би без світла через віялові відключення. Цьогоріч, мабуть, вчинять так само: імпорту електроенергії Україні не уникнути. Але це ще півбіди, каже депутатка.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
А справжня біда в тому, що Україні не буде чим взимку опалюватись. Газу, накопиченого у підземних сховищах, не вистачить на опаленнявсіх об'єктів: житлового сектору, бюджетних закладів і підприємств. Нафтогаз не закупив достатньо ресурсу, аби Україна могла пройти нормально зиму. Тому влада буде змушена відправити бюджетну сферу на тривалі "зимові канікули", прикриваючи це міркуваннями безпеки громадян.
"У минулому опалювальному сезоні, якщо пам'ятаєте, у нас олігархи були винні. Але два рази ж не можна використовувати цю відмазку. Тому будуть винні ковід і росіяни. Всіх закриють на локдаун - скоротиться споживання електроенергії та газу. Не треба буде опалювати комунальну сферу - школи, садочки, комунальні підприємства. Так і розв'яжемо проблему", - каже Людмила Буймістер.
На думку депутатки, ані сам президент, ані багато хто з його оточення до кінця не усвідомлюють масштабів катастрофи, яка насувається на країну. Тому закрити бюджетні заклади – єдине, що вони тепер можуть зробити.
Нагадаємо, багато східних і південних областей України уже в листопаді можуть залишитись взагалі без газу. Це пов'язано із припиненням транзиту російського газу через українську ГТС.