В Україні знизилися зарплати: хто і на скільки може розраховувати

В Україні потроху пожвавлюється ринок праці. Однак заробітки, навпаки, стають нижчими. Так, у червні суттєво впала зарплата у тих сферах, де традиційно вона була високою.

В Україні знизилися зарплати: хто і на скільки може розраховувати - today.ua

Про те, які тенденції панують зараз в Україні на ринку праці, і на які заробітки можна розраховувати, розповів кадровий портал grc.ua.

Сфери зайнятості, які є лідерами по зарплаті, залишаються незмінними. Проте сам рівень зарплат у червні став нижчим, ніж був у травні. Лідирують за рівнем заробітків IT-спеціалісти. У червні середня зарплата за вакансіями в цій галузі становила 70 900 гривень. Друге місце посідали за рівнем зарплат представники керівного персоналу. "ТОПам" пропонують у середньому 45 300 гривень на місяць. І на третій сходинці розташувались спеціалісти сфери консалтингу. Їм у червні пропонували в середньому по 33 000 гривень. І, до речі, їхня зарплата стала майже вдвічі нижчою, ніж була у травні.

Непогані зарплати також пропонують у будівельній сфері. Попри те, що будівництво зараз переживає не кращий свій період, усе ж інженерам-проектувальникам обіцяють до 40 тисяч. Але, на жаль, робітникам-будівельникам у середньому пропонують 11 500 гривень.

В Україні знизилися зарплати: хто і на скільки може розраховувати

Непогані заробітки обіцяють також у сфері продажу нерухомості та в галузі видобутку сировини.

В яких регіонах найкращі пропозиції зарплати?

Звісно ж, найвищі зарплати пропонують у Києві. Там рівень середнього заробітку становить 29 500 гривень. Нагадуємо, що це не реальні зарплати киян, а ті, що пропонують роботодавці на кадровому порталі. Аналітики з порталу пояснюють такі високі зарплати в столиці тим, що там пропонують багато вакансій саме для IT-спеціалістів та керівного персоналу. А через це середня зарплата виходить такою високою.

Крім того, обіцяють непогані зарплати на Львівщині. Тамтешній середній заробіток становить 20 500 гривень. У Миколаївській області — 19 500, у Дніпропетровській — 19 100 і в Одеській - 18 700 гривень.

Нагадаємо, експерти з працевлаштування називають регіони, в яких зараз з'явилось багато роботи. Там кількість вакансій значно вища, ніж в інших містах.

ДЖЕРЕЛОdonbas24.news