В Україні впали ціни на свинину: що буде з вартістю м'яса на ринку далі

Автор: Марченко Любов

В Україні почали знижуватись ціни на свинину. Порівняно з попереднім тижнем закупівельна ціна на живець впала на 2,5%. Причому на заході країни вартість кілограма знизилась відчутніше, ніж на сході і в центрі.

В Україні впали ціни на свинину: що буде з вартістю м'яса на ринку далі - today.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Асоціації "Свинарі України".

Асоціація повідомляє, що за перший тиждень лютого закупівельні ціни на сході і в центрі України стали нижчими на 0,5–2 гривні. Таким чином, вартість кілограма живця знизилась у середньому до 43,7 гривні. А загалом ціни на свинину (живця) коливаються в коридорі 43-45 гривень за кілограм.

"Проте на Заході країни відбулася стабілізація цін в діапазоні 42−43,5 грн/кг", - відзначають у повідомленні асоціації.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

В Україні впали ціни на свинину: що буде з вартістю м'яса на ринку далі

При цьому представники м'ясопереробної галузі прогнозують, що на поточному тижні ціни на свинину стабілізуються і будуть на теперішньому рівні. Вони кажуть, що на м'ясному ринку зараз встановилася рівновага між попитом і пропозицією. Отже, ціни не повинні рости, але й далі знижуватись вони також не будуть.

При цьому аналітики відзначають, що імпорт свинини істотного впливу на український ринок не має.

"Надходження імпорту свинини, хоча і має певний вплив на ринкову ситуацію, проте подальше пониження цін, зокрема, до бар’єрної позначки, не матиме позитивного впливу на ринкову ситуацію", — кажуть експерти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, вони зауважують, що цінові тенденції поточного року нічим не відрізняються від тих, що були у попередні роки. Певні сезонні коливання цін на свинину були завжди.

Нагадаємо, аналітики вважають, що вже у найближчому майбутньому свинина і яловичина можуть стати рідкісними делікатесами не лише через подорожчання кормів та енергоносіїв, але й тому, що м'ясопереробна галузь дає дуже багато парникових викидів.