В Україні подешевшала гречка: що відомо про подальше зниження цін на крупу

Автор: Марченко Любов

В Україні впала ціна на гречку. У середньому популярна крупа подешевшала на 15%. Нижче її вартість вже не опуститься. Але вже наступного року в Україні знову виникне дефіцит цього продукту, і ціна на гречку знову встановиться в тризначних цифрах.

В Україні подешевшала гречка: що відомо про подальше зниження цін на крупу  - today.ua

Такий прогноз дав експерт і виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі виданню donbas24.

Після того, як вартість гречаної крупи була вище 100 гривень, теперішня ціна на гречку, хоч і не низька, але вже не так лякає українців. Вона стала нижчою приблизно на 15%, і тепер кілограм гречаної крупи коштує в середньому 85 гривень. А в деяких торгових місцях можна знайти гречку і по 70 гривень за кіло.

До зниження ціни призвело насичення ринку гречкою нового врожаю. Причому зібраного зерна виявилось більше, ніж потрібно Україні для внутрішнього споживання, каже Олег Пендзин.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

В Україні подешевшала гречка: що відомо про подальше зниження цін на крупу

"Внутрішній ринок завжди розраховувався на 40 млн населення, але реально зараз 30 млн населення. Всі кажуть, що внутрішній ринок гречки — це 120 тис. тонн. На душу населення в рік йде 3 кг гречки, тобто 30 млн населення її потрібно лише 90 тис. тонн. Але в цьому році гречки виробили 110 тис. тонн і її немає куди дівати", - пояснив експерт.

Можна було би експортувати лишки вирощеного. Але гречку споживають лише в деяких країнах, що входили до складу колишнього СРСР, та ще в Китаї. Однак до Китаю везти крупу далеко і дорого. А Європа гречки не їсть. Тому виробникам доведеться реалізувати все вирощене в Україні, і вони практично нічого не зароблять на цьому. У кращому випадку – повернуть ті гроші, що були затрачені на вирощування і збір врожаю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через це наступного року годі сподіватись, що аграрії посіють багато гречки. Якщо культура нерентабельна, бізнес від неї відмовляється. Таке вже було у 2013 році, пригадує Олег Пендзин. У 2012 аграрії виростили великий врожай гречки і не змогли вигідно його продати. Як наслідок, в 2013 посіви скоротили до мінімуму, і восени виник дефіцит гречаної крупи. Щоби задовольнити шалений попит ринку, тодішньому прем'єру Миколі Азарову довелося купувати гречку аж у Китаї і везти її звідти. Але якість тамтешньої крупи значно гірша за українську.

Нагадаємо, в Україні стрімко ростуть ціни на яйця, хоча ще недавно експерти казали, що вартість цього продукту залишатиметься стабільною.