В Україні відкрилось багато вакансій для спеціалістів без вищої освіти: кому обіцяють до 30 тисяч

В Україні університетський диплом уже давно перестав бути панацеєю від безробіття. Вакансії, що відкриваються на вітчизняному ринку праці, пропонують переважно людям без вищої освіти. Наприклад, нещодавно на ринку праці різко зріс попит на одну спеціальність, що не потребує вищої освіти. Один із сайтів опублікував відразу вісім сотень вакансій для кухарів.

В Україні відкрилось багато вакансій для спеціалістів без вищої освіти: кому обіцяють до 30 тисяч - today.ua

Зарплата, яку пропонують кухарям, коливається у широкому діапазоні: від 10 до 30 тисяч гривень. Рівень оплати залежить від умінь і навичок спеціаліста, а також від регіону, в якому відкрита вакансія. Звісно, що у великому місті можна отримати за аналогічну роботу більше, ніж у невеличкому райцентрі.

"Зарплата в такій професії залежить від регіону, графіка роботи і виконуваних видів робіт. Загалом заробітна плата у кухарів по Україні варіюється від 10 000 до 30 000 грн", - розповіла керівниця відділу з роботи з партнерами Jooble Олена Кірільєвніна.

В Україні відкрилось багато вакансій для спеціалістів без вищої освіти: кому обіцяють до 30 тисяч

Яких умінь вимагають від претендентів на вакансії?

Переважно всюди є вимога з досвіду роботи за спеціальністю – не менше 2 років.

Крім традиційних навичок і знань з рецептури і технології приготування різних страв, від кухаря вимагають ще й знання правил санітарії, дотримання порядку і чистоти на кухні, а також знання умов і термінів зберігання продуктів.

Крім того, в деяких вакансіях хочуть справжнього "універсального солдата". Кухар має бути універсалом: уміти скласти калькуляцію вартості страви, вміти приготувати страви з національних кухонь різних народів, мати навички кондитера і технолога.

Графік роботи, що пропонують кухарям, в основному – позмінний. Роботодавці пропонують варіанти: 2/2 або 3/3. Тривалість робочого дня переважно з 10:00 до 22:00. Звісно, що чим вищі вимоги до умінь та більше навантаження, тим вищу платню обіцяють спеціалісту.

Нагадаємо, в Україні майже кожний десяти штатний працівник має зарплату понад 25 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОbusinessua