В Україні унікальну монету номіналом 50 копійок продають за 5 555 грн: у чому її особливість

В Україні унікальну монету номіналом 50 копійок 1992 року випуску продають на аукціоні за 5555 грн. Ця монета має рідкісний штамп 4ААм із вдавленим гербом на аверсі. Цим і зумовлена її висока вартість.

В Україні унікальну монету номіналом 50 копійок продають за 5 555 грн: у чому її особливість - today.ua

50-копійчана монета виготовлена із світлої латуні. Її вага – 4,2 г. За словами продавця, монета не підлягала реставрації та не має дефектів.

Особливістю штампу 4ААм є вузький кант, плоский гурт, на аверсі зображений вдавлений тризуб. На реверсі бачимо плоский шрифт, у гронах №1 і №3 - по 5 ягід. Всі інші складові монети номіналом 50 копійок нічим не відрізняються від інших монет цього ж номіналу.

В Україні унікальну монету номіналом 50 копійок продають за 5 555 грн: у чому її особливістьВ Україні унікальну монету номіналом 50 копійок продають за 5 555 грн: у чому її особливість

Продавець монети знаходиться на Дніпропетровщині, але готовий відправити лот Новою поштою в будь-який куточок України.

Аукціон із цієї монети закінчується завтра. Серед нумізматів монету із цим штампом називають ще "англійка". Її вартість на аукціонах зазвичай стартує від 4000 грн. залежно від стану.

Такі 50-копійчані монети знаходилися свого часу в побуті, тому можливо залишилися в скарбничках у нумізматів і простих громадян. На аукціонах щодня з'являються нові лоти, і кожен бажаючий може взяти у них участь.

Раніше повідомлялося, що в Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають за 11 тисяч гривень.