В Україні унікальну монету номіналом 10 копійок продають за 25 000 грн: у чому її особливість

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні унікальну монету номіналом 10 копійок 1992 року випуску продають на аукціоні за 25 000 грн. Ця монета виготовлена з магнітної сталі та покрита латунню. Її вага – 1,58 г.

В Україні унікальну монету номіналом 10 копійок продають за 25 000 грн: у чому її особливість - today.ua

Штамп цієї 10-копійчаної монети – 1.2ААм. Його особливістю є середній потовщений зуб тризубця на аверсі, дрібна насічка на гурті, а також на реверсі гроно №2 має форму прямокутного трикутника.

За словами продавця, ця монета не підлягала реставрації та не має дефектів. По фото видно, що в деяких місцях латунь трохи потемніла, але це лише додає монеті якоїсь архаїчності.

Монети номіналом 10 копійок у 1992 році були виготовлені двома тиражами: на Монетному дворі Італії та на Луганському верстатобудівному заводі. Саме тому серед нумізматів такі монети часто називають "італійками".В Україні унікальну монету номіналом 10 копійок продають за 25 000 грн: у чому її особливість

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Більшість 10-копійчаних монет були виготовлені з латуні. Пізніше монети штампували із алюмінієвої бронзи. Серед нумізматів такі монети часто передаються з рук в руки, тому що їх тираж був великий, і монети тривалий час перебували у вжитку.

В Україні унікальну монету номіналом 10 копійок продають за 25 000 грн: у чому її особливість

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Аукціон по цій монеті закінчується через 3 дні. Продавець готовий відправити монету новому власнику Новою поштою або особисто передати у Львові. Вартість монети ще може змінитися.

Раніше повідомлялося, що 26 квітня Нацбанк ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень.