В Україні у півтора рази знизилися ціни на сливи: вартість фруктів побила 4-річний рекорд

Вартість слив в Україні за рік знизилася у півтора рази. На сьогоднішній день фрукти продають на оптових ринках за 7-8 грн/кг. За останні чотири роки таких низьких цін на сливу українці не пам'ятають.

В Україні у півтора рази знизилися ціни на сливи: вартість фруктів побила 4-річний рекорд - today.ua

Минулого року сливи коштували дорожче через неврожай. Цьогоріч в Україні більшість фруктів та овочів загинули через заморозки навесні та рясні дощі на початку літа. Але сливи дали гарний врожай. Площі під сливу кожного року збільшується, адже цей фрукт експортується до Євросоюзу.

Попри це, технології вирощування, і технології тривалого зберігання слив, не кажучи вже про торговельні контакти і досвід експорту, в Україні не так добре розвинені. Для українських аграріїв слива, як і раніше, залишається додатковим нішевим напрямком бізнесу. Щороку цей бізнес розвивається усе більше, що безумовно дуже добре для українського фермерства у цілому.

На базарах сливи на сьогоднішній день коштують в середньому 15-35 грн/кг, залежно від сорту, а в магазинах фрукти можуть коштувати і дорожче, але також залежить від сорту та якості фруктів.

В Україні у півтора рази знизилися ціни на сливи: вартість фруктів побила 4-річний рекорд

Що стосується цін на інші фрукти, то наприклад, ціни на лохину почали різко рости. Це пов'язано із завершенням сезону ягоди. Залишкові партії ягоди фермери продають по 120-180 грн/кг, тоді як у серпні лохину вже продавали за 90-100 грн/кг.

Малину на базарі продають по 100-130 грн/кг, дрібну полуницю – по 65-80 грн/кг. Великі персики продаються в середньому за 35-50 гривень за кілограм. Яблука ранніх сортів в основному продаються по 15-25 гривень, груші теж по 15-20 грн за кг. Кавуни на базарі можна купити вже по 4-6 гривень за кг.

Нагадаємо, в Україні різко зросли ціни на картоплю за останній тиждень, і вартість пізніх сортів дешевшати не буде.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua