В Україні сильно подорожчав компонент із борщового набору: ціни на овочі почали стрімко рости

Ціни на овочі в Україні, як і пронозували аналітики, починають стрімко зростати. Так, один із компонентів так званого борщового набору лише за тиждень додав п'яту частину своєї ціни. Йдеться про вартість столового буряка.

В Україні сильно подорожчав компонент із борщового набору: ціни на овочі почали стрімко рости - today.ua

Причому буряк став дорожчим не лише в Україні, а й у Польщі, яка активно експортує цей овоч на наш ринок.

Упродовж тижня, що минає, ціна на столовий буряк в Україні зросла на 21%, повідомив медіа-ресурс seeds.

Справа в тому, что в Україні відчувається дефіцит на цей овоч на аграрному ринку. Через це ціна на столовий буряк росте. І, звісно, аграрії із сусідньої Польщі не могли на це не відреагувати. Адже тамтешні ціни на буряк значно нижчі за українські, а отже, їм вигідніше продати вирощений товар тут, в Україні, аніж у себе на батьківщині.

В Україні сильно подорожчав компонент із борщового набору: ціни на овочі почали стрімко рости

Тому в Україну масово пішов імпортний буряк із Польщі. У нас, попри поступове насичення ринку, ціни все одно не падають, а навпаки, ростуть. Водночас і в Польщі через скорочення ринкової пропозиції буряк також став дорожчати. Та все одно, їхнім цінам поки що далеко до наших, а отже, імпорт буряка поки не припинятиметься.

"Столові буряки в Україні вже надходять у продаж за ціною 13-18 грн за кілограм ($0,44-0,62/кг), що в середньому на 21% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Водночас відпускні ціни на столові буряки у сусідній Польщі зросли до 8-12 грн за кілограм ($0,27-0,41/кг)", - зазначають аналітики.

Причин зростання ціни на столовий буряк в Україні називають декілька

По-перше, пропозиція на ринку скоротилась через окупацію декількох регіонів України. Зараз звідти не має постачання сільгосппродукції, а отже це вплинуло на наповнення овочевого ринку.

По-друге, минулорічний врожай столового буряка видався гіршим за врожай попереднього, 2020, року. Тому його запаси швидше вичерпуються.

По-третє, в державі зруйновано логістичні ланцюжки постачання продуктів. Щоправда, зараз вони почали відновлюватись. Але через пошкоджені шляхи сполучення доставка продуктів до місць продажу все одно займає значно більше часу й ресурсів.

Нагадаємо, українцям розповіли, які продукти неодмінно мають увійти до пасхального кошика і мають бути освячені.

ДЖЕРЕЛОseeds.org.ua