В Україні суттєво подорожчали крупи, макарони та борошно: на що найбільше зросли ціни

Ціни на крупи в Україні значно виросли у січні, у порівнянні з груднем 2021 року. Подорожчання торкнулося також макаронних виробів та борошна.

В Україні суттєво подорожчали крупи, макарони та борошно: на що найбільше зросли ціни - today.ua

Якщо перед новим роком гречку можна було придбати в середньому за 47,26 грн/кг, то в кінці січня цінник піднявся до 50,85 грн/кг. У деяких торгових мережах вартість гречки доходить до космічних 70 грн/кг. Справа в тому, что гречки власного виробництва Україні не вистачає, і крупу доводиться імпортувати, зокрема, з Росії.

Пшоно подорожчало за місяць з 19,91 грн за кілограм до 21,67 грн за кг. Довгий рис в грудні обходився за 38,34 грн за кг, а зараз його ціна - 41,90 грн за кг. Круглий рис традиційно трохи дешевше - 35,20 грн за кг крупи.

З усіх відомих круп подешевшав лише довгий пропарений рис - з 35,68 грн/кг ціна опустилася до 35,23 грн/кг.

В Україні суттєво подорожчали крупи, макарони та борошно: на що найбільше зросли ціни

Ціни на борошно в кінці січня стали вищими на 11%, на макарони – на 14,3%. Наразі, кілограм борошна "Хуторок" коштує в середньому 22,72 грн. Вже найближчим часом Україна має намір купувати борошно в Туреччині, і тоді, відповідно, ціни ще більше зростуть.

Вартість макаронів в середньому 25,67 грн за кілограм, але є сорти і дорожчі. Ціни на макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна першого ґатунку) регулюються нині державою, тому супермаркети мають право встановлювати граничну надбавку не вище 10% на цей продукт.

Нагадаємо, як змінилися ціни на вершкове масло та цукор після введення держрегулювання.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua