В Україні створили новий бронеавтомобіль “Гюрза“ для ЗСУ

Автор: Максимов Віталій

Українська компанія UkrArmoTech на базі пікапа Dodge RAM 5500 розробила бронеавтомобіль UAT-D "GYURZA" 4x4. Він може поступити на озброєння до Збройних Сил України.

В Україні створили новий бронеавтомобіль “Гюрза“ для ЗСУ - today.ua

Поки "GYURZA", мабуть, існує лише як концепт. Якщо цією бронемашиною зацікавляться ЗСУ, то її можуть відправити в серійне виробництво.

Українська "Гюрза" побудована на шасі американського пікапа Dodge RAM 5500 із одинарною кабіною. Довжина цієї бронемашини становить 6562 мм, висота з баштою – 3350 мм, ширина – 2764 мм, а колісна база – 3670 мм. Дорожній просвіт великий – 360 мм. З баштою цей броньовик важить 8730 кг (без екіпажу та вантажу).

До речі, щодо екіпажу. У UAT-D "GYURZA міститься 10 людей, у тому числі водій.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

"Гюрза" оснащується шестициліндровим 6,7-літровим турбо-дизельним двигуном Cummins потужністю 345 к.с. та 1017 Нм крутного моменту, який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач Aisin. Місткість паливних баків – 280 літрів.

Цей бронеавтомобіль отримав посилені пружини, ресори, стійки амортизатора, стабілізатор поперечної стійкості, систему ABS, а також дискові гальма та 20-дюймові колісні диски військового типу з шинами 335/80 R20 MPT81 Continental. Всі шини мають технологію Run-Flat, яка дозволяє їздити при пробитих шинах.

Рівень балістичного захисту – CEN EN-1522. Це означає, що екіпаж та десант "Гюрзи" захищений від куль калібру 5,56 мм та 7,62 мм. Який протимінний захист цього бронеавтомобіля – не повідомляється. Але оскільки він належить до класу MRAP, то в нього має бути досить високого рівня протимінний захист.

https://youtu.be/ouaD9XH5uxs

На UAT-D "GYURZA" встановлюється кулеметна башта. Який там можна встановити кулемет – не уточнюється. З боків бронемашини є 6 бійниць. Ще дві бійниці ззаду на дверях.

У салоні є посилені ремені безпеки, порошковий вогнегасник, а також дві системи кондиціювання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головне призначення бронеавтомобіля GYURZA - доставка піхоти на полі бою. Мабуть, його можна також використовувати для розвідки, як командно-штабну машину або як санітарну машину. Поки що "Гюрза" в серійне виробництво не пішла. Але на відео ми бачимо робочий екземпляр. Тобто, при необхідності, компанія UkrArmoTech може швидко почати випускати такі бронеавтомобілі в товарній кількості.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на фронті вперше помітили новий український БТР "Хорунжий".