За три "з хвостиком" місяці, що минули моменту відкритті ринку землі, в нашій країні укладено вже понад 28 тисяч угод щодо купівлі-продажу землі. Загалом понад 70 тисяч гектарів землі змінили свого власника. При цьому ціна на землю за ці перші сто днів ринку землі суттєво виросла.
Нині вартість гектара землі в Україні в середньому становить 44 тисячі гривень. При цьому найдорожче вартує земля у Київській області. За деякими угодами вартість одного гектара там доходить до 240 тисяч гривень. Звісно, що такі "ласі" шматки землі поблизу столиці купують не під агровиробництво, а, очевидно, під зміну цільового призначення та будівництво на них якихось об'єктів.
А найактивніше продають і купують землю у Житомирській області.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На думку спеціалістів, вартість української землі щороку зростатиме. Ціна на землю ставитиме вищою рік від року приблизно на 10%.
"Сьогодні вартість в Польщі гектару землі більше 10 тисяч євро. Україна тільки почала земельну реформу. Українська земля буде зростати у вартості кожного року, щороку не менше 7-10 відсотків приросту”, – каже міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.
На думку фахівців, великий сплеск по вартості землі слід очікувати у 2024 році, коли ринок землі запрацює на повну силу, і коли отримають дозвіл на купівлю юридичні особи. У 2024 ціна на землю становитиме в середньому 2200 доларів за гектар, кажуть експерти.
А через пару десятків літ ціна на землю в Україні буде, принаймні, удесятеро вища, ніж тепер, кажуть аналітики земельного ринку. Тому зараз селянам радять не продавати свої паї, а здавати їх в оренду. Це буде вигідніше, ніж відразу їх позбутися.