В Україні стрімко зростає ціна на огірки: прогнози аналітиків зниження не обіцяють

Автор: Марченко Любов

В Україні на аграрному ринку стрімко зростає ціна на огірки. Такий невпинний приріст вартості цього овоча аналітики пов'язують зі скороченням пропозиції, тоді як попит на цей продукт залишається доволі високим.

В Україні стрімко зростає ціна на огірки: прогнози аналітиків зниження не обіцяють - today.ua

На сьогодні в Україні у продажу – лише тепличні огірки. Водночас лише поодинокі українські тепличні комбінати зараз відправляють свою продукцію на ринок. В основному у торговій мережі – тепличні огірки з Туреччини. Звісно, що за такої ситуації ціна на огірки низькою бути не може.

Так, нині торгова мережа пропонує огірки за ціною 35-45 гривень за кілограм. Така вартість на 45% вища за ту, що була на минулому робочому тижні. Причому, як кажуть самі виробники, така ціна на огірки - ще далеко не найвища. Вони ще не раз переписуватимуть цінники на більші, адже великої пропозиції огірків на ринку не очікується.  До того ж, виробники змушені підвищувати ціну на огірки через невпинне здорожчання енергоносіїв.

В Україні стрімко зростає ціна на огірки: прогнози аналітиків зниження не обіцяють

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Не ліпша ситуація із турецькими огірками. Ціна, за якою вони надходять у продаж, не нижча за 35 гривень. За пару днів вони стрибнули в ціні на десяток гривень, адже наприкінці минулого тижня за них ще правили по 25 гривень за кіло. При цьому і на турецький продукт нинішня ціна – не остання. Скориставшись високим попитом на цей овоч, оптовики, що орудують великими партіями імпортних огірків, заявили, що вже найближчими днями підвищать відпускні ціни на них.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через таку сукупність причин, сьогодні тепличні огірки на українському ринку вже в середньому на 38% дорожчі, ніж рік тому – на початку листопада 2020. Однак тенденції до зниження цін аналітики не прогнозують. Адже тепличне виробництво зараз потерпає від високих цін на енергоносії в усій Європі.

Нагадаємо, в Україні несподівано знизились ціни на деякі продукти. Зокрема, крім овочів з борщового набору, стали також трохи нижчі ціни на цукор та свинину.

Головне