В Україні стрімко змінилися ціни на овочі, що входять у борщовий набір

В Україні стрімко змінюються ціни на овочі борщового набору. Вони нарешті почали дешевшати. Водночас вони досі залишаються значно вищими за минулорічні.

В Україні стрімко змінилися ціни на овочі, що входять у борщовий набір - today.ua

Прот те, що відбувається на овочевому ринку, розповіло видання agro-business, спираючись на аналітиків EastFruit.

Навесні та на початку літа, коли у продаж пішли перші овочі нового сезону, ціни на них добряче налякали українців. Вони значно перевершували минулорічні показники. Але для цього були вагомі причини, кажуть аналітики.

Адже в Україні традиційно першими починають  постачати свіжі овочі до столу південні регіони: Херсонська, Миколаївська та Запорізька області. А вони цьогоріч частково або майже повністю опинились під окупантами. Через це ранню городину доводилося везти за-за кордону, і звісно, що з такою логістикою ціни на овочі низькими бути не могли.

Але тепер ситуація змінилася: у продаж вже почала надходити городина з усіх регіонів, а відтак ціни на овочі борщового набору почали стрімко знижуватись.

Так, уже на поточному тижні виробники продають моркву по 20-25 гривень за кілограм. І це вже на 18% дешевше, ніж було минулого тижня.

В Україні стрімко змінилися ціни на овочі, що входять у борщовий набір

Аналогічний процес відбувається і з цінами на буряки. Вони за тиждень подешевшали на чверть, і тепер йдуть по 18-23 гривні за кіло.

Як кажуть самі аграрії, ціни на овочі падають через те, що на ринку виросла пропозиція. У продаж якраз пішла городина середньостиглих сортів, яка не дуже придатна для тривалого зимового зберігання. Отже агровиробникам треба якомога швидше її збути. А оскільки пропозиції не бракує, то й ціни падають.

Крім того, торгівля не квапиться купувати овочі великими партіями, адже попит на них залишається порівняно невисоким. Через це виробники змушені знижувати ціну на свою продукцію, аби встигнути її продати.

Та попри те, що ціни на овочі борщового набору почали знижуватись, вони усе ще залишаються значно вищими, ніж були торік на цю пору. Так, морква дорожча за минулорічну у півтора рази, а буряк перевищує ціну 2021 року в 1,6 разу.

Нагадаємо, водночас ціни на томати також почали знижуватись, а от капуста і цибуля стали дорожчими.

ДЖЕРЕЛОagro-business.com.ua