В Україні стрімко дорожчає популярний овоч: фермери кажуть, що його запаси виснажились

Автор: Марченко Любов

В Україні стрімко дорожчає популярный овоч із борщового набору. Упродовж минулого тижня вартість білокачанної капусти зросла в торговій мережі в середньому на 20%. Фермери пояснюють таке стрімке зростання ціни тим, що до середини зими більшу частину запасів капусти було розпродано.

В Україні стрімко дорожчає популярний овоч: фермери кажуть, що його запаси виснажились - today.ua

Незважаючи на непоганий врожай капусти на полях у минулому році, запаси цього популярного овочу швидко тануть. Поспродувавши більшу частину припасеного, фермери вирішили трохи притримати капусту до весни, що звісно, відразу стало відчуватись на ринку. Попит на капусту не падає, а отже ціна на неї росте.

"З огляду на стрімке зниження запасів капусти в господарствах, фермери почали стримувати продаж якісної продукції, що і призвело до зростання цін на цьому тижні", - йдеться в інформації, опублікованій виданням glavcom.

В Україні стрімко дорожчає популярний овоч: фермери кажуть, що його запаси виснажились

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Подорожчання білокачанної капусти спостерігається не лише на роздрібному ринку, але й на оптовому. Так, на сьогодні відпускні оптові ціни на цей овоч піднялися до 1,50-3,50 гривні за кілограм. За тиждень ціна на капусту зросла на п'яту частину.

Однак, незважаючи на таке стрімке зростання ціни на цю городину, вона все одно зараз коштує на чверть дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти овочевого ринку кажуть, що стрімке зростанні ціни на капусту має загальмуватись. Адже вагомих прияин для цього немає. Фермери мають почати продавати капусту зі сховищ і ціна не неї або стабілізується, або, навіть, впаде.

Нагадаємо, в Україні зросли ціни на тепличні овочі ще наприкінці минулого року. На цей процес вплинули і підвищений новорічний попит, і брак теплиць для вирощування овочів в Україні.