В Україні запланована масова ліквідація державних підприємств: що буде з їхніми працівниками

Автор: Марченко Любов

В Україні запланована масова ліквідація державних підприємств. У першій черзі підлягатимуть ліквідації 1278 держпідприємств. Усі вони – або банкрути, або наближаються до стану банкрутства. Згодом ліквідують ще кілька сотень підприємств державної власності.

В Україні запланована масова ліквідація державних підприємств: що буде з їхніми працівниками - today.ua

Про це повідомив директор Департаменту відновлення платоспроможності та припинення діяльності підприємств ФДМУ Віталій Жаріков.

За словами чиновника, на сьогодні у Фонді держмайна перебувають на обліку 2364 державні підприємства. Лише 288 із них, або 12%, можуть бути цікаві потенційним покупцям і будуть виставлені на продаж. Решта – не становлять для покупців ніякої цікавості і, водночас, не приносять ніякого прибутку ні собі, ні державі. Тому й було ухвалено рішення щодо ліквідації відразу такої великої кількості держпідприємств.

"У держвласності сьогодні перебуває колосальна кількість “мертвих” активів. Ці підприємства існують лише на папері, вони обросли величезними боргами і нецікаві приватному бізнесу. Тому немає сенсу виставляти їх на приватизацію, вони підуть на ліквідацію", - заявив Жаріков.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Серед тих підприємств, які ще залишатимуться у державній власності, 134 поки що не підлягають приватизації через те, що мають стратегічне значення або несуть соціальне навантаження.

Водночас, половина з тих підприємств, які вже підлягають ліквідації у першу чергу, не мають ніяких активів. Ще у 10% активи якісь залишилися, але вони вже давно не працюють. Крім того, є ще 10%, в яких забрали активи, але вони ще теоретично можуть їх повернути через суд. І 30% із цих підприємств визнані потенційними банкрутами.

В Україні запланована масова ліквідація державних підприємств: що буде з їхніми працівниками

У наступні два роки ліквідація безнадійних підприємств, що мають державну форму власності, продовжиться. Зокрема, заплановано у 2024 році ліквідувати ще 400 з них, а в 2025 – іще 141 підприємство. Ще 390 підприємств із тих, що залишаться, на сьогодні вже неплатоспроможні і, ймовірно, будуть піддані процедурі банкрутства.

Для персоналу безнадійних підприємств їхня ліквідація – найкращий вихід. Адже переважна більшість цих підприємств уже багато років не працює. Люди, які колись там трудилися, вже давно знайшли собі іншу роботу. Водночас, більшість із них покидали колишню роботу в умовах тривалих невиплат заробленого. Тобто, усі ці підприємства мають великі зарплатні борги перед своїми працівниками. Втім, люди вже й не сподівалися, що колись отримають заборговане. Однак процес ліквідації підприємств дає їм такий шанс.

"Особлива процедура ліквідації дозволяє виплатити роками накопичені борги із заробітної плати, а також зрештою закінчити передачу до архівних установ виробничих та трудових архівів з метою отримання пенсій колишніми працівниками", — каже Віталій Жаріков.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, на місці ліквідованих підприємств можна буде створити новий, приватний, бізнес, який дасть нові робочі місця і надходження до бюджету, додав чиновник.

Нагадаємо, уряд вирішив в умовах війни підвищити зарплати деяким працівникам бюджетної сфери. На підвищення зможуть розраховувати працівники бюджетних установ, які трудяться на території активних або ймовірних бойових дій.