В Україні стало простіше отримати статус безробітного: куди звертатися за виплатами

Автор: Лобанова Єлизавета

Кількість безробітних громадян в Україні зростає з кожним днем. Уряд спростив процес отримання статусу безробітного під час воєнного стану та ще 180 днів після його скасування. Протягом цього періоду діятимуть спрощені умови набуття відповідного статусу.

В Україні стало простіше отримати статус безробітного: куди звертатися за виплатами - today.ua

По-перше, для оформлення статусу безробітного під час війни можна не відвідувати центр зайнятості, а подати заявку через "Дію". Все, що потрібно зробити, це вибрати в анкеті найближчий центр зайнятості, ввести в заявці номер соціального рахунку і вибрати періодичність отримання виплат. Якщо у вас немає соціального рахунку, протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте його та надішліть реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву.

Якщо безробітним стала внутрішньо переміщена особа, яка не має при собі документів, тоді потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості особисто, та працівники дістануть необхідні для виплат з безробіття дані з державних реєстрів.

На виплати з безробіття можуть розраховувати українці, які формально не розірвали трудові договори з роботодавцями, але під час війни не працюють.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

Не лише наймані працівники, а й ФОПи можуть отримати фінансову допомогу з безробіття, якщо вони втратили частину зарплати чи доходу, але при цьому залишилися в Україні. Люди, які оформили статус безробітного та поїхали за кордон, і перебувають там понад 30 днів, втрачають свій статус та можливість отримувати виплати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, виплати з безробіття зараз прив'язані не до прожиткового мінімуму, а до мінімальної зарплати. Максимальний розмір допомоги з безробіття становить півтори мінімальної зарплати – 9 750 грн. Однак під час війни допомога з безробіття призначається в мінімальному розмірі. Громадяни, які протягом 12 місяців до набуття статусу безробітних мали страховий стаж менше шести місяців, отримуватимуть щомісячну допомогу у розмірі 650 грн, ті, у кого стаж шість місяців і більше – 1 800 грн.

Раніше повідомлялося, хто з українців може отримати 1000 доларів допомоги від держави до кінця травня.