В Україні спрогнозували вартість газу в опалювальному сезоні на 2022 рік

Газ в Європі у найближчий рік дешевшати не буде, отже в Україні вартість блакитного палива буде високою. Вартість газу протягом усього опалювального сезону 2021-2022 років залишатиметься близько 1100 доларів за тисячу кубометрів.

В Україні спрогнозували вартість газу в опалювальному сезоні на 2022 рік - today.ua

Для ринку природного газу, на думку директора аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитра Чуріна, на європейському континенті істотну роль відіграватиме погодний фактор у січні та лютому. Якщо зима буде теплішою, то і залишки запасів природного газу, що переходять із сезону в сезон, у сховищах будуть вищими. Крім того, важливими є і геополітичний фактор, у тому числі запуск або не запуск "Північного потоку-2".

На сьогоднішній день не існує проблеми з транзитом газу з Росії до Європи, але існує глобальна проблема з позицією Росії не збільшувати транзит газу українською газотранспортною системою.

Після закінчення опалювального сезону у березні 2022 року вартість газу може опуститися, проте прогнози робити ще зарано. Вартість газу у неопалювальний період може становити до 550-650 доларів за тисячу кубометрів.

В Україні спрогнозували вартість газу в опалювальному сезоні на 2022 рік У бюджеті країни на 2022 рік передбачається середньорічна ціна імпортного газу на рівні 220 доларів за тисячу кубометрів. На сьогоднішній день Україна купує газ 730,66 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше українцям озвучили, як змінилася вартість газу у платіжках за останній рік.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua