В Україні скоротився обсяг споживання харчових продуктів. За більшістю основних видів харчів, які є традиційними для нашої країни, обсяг минулорічного споживання виявився нижчим за той, що був у 2019 році.
Такий порівняльний аналіз можна зробити із даних, які оприлюднені Державною службою статистики.
Зокрема, обсяг споживання продуктів хлібопекарської галузі на душу населення у 2020 році скоротився на 1% порівняно із 2019. Таким чином, у 2020 році середньостатистичний українець з'їв 96,6 кілограма хліба.
Картоплі громадянами було з'їдено більше, ніж хліба, але й її споживання також скоротилося. Торік кожен середній українець спожив 134 кілограма бульби, що на 1,25% менше, ніж у позаминулому році.
Популярні зараз
Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження
Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією
“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський
Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом
Менше стали їсти українці і яєць. У середньому кожен "знищив" 278 душ ненароджених курчат, що на 1,42% менше показника 2019 року. На 0,8% скоротилося й споживання риби. За весь минулий рік один українець з'їв 12,4 кілограма риби. Наші співвітчизники стали також менше їсти овочів. Їхній річний обсяг споживання середньостатистичним українцем склав 164 кілограми, що на 0,4% менше за показник 2019 року.
На радість прибічникам здорового харчування українці також стали їсти менше цукру. За 2020 рік кожен у середньому спожив 27,8 кілограма (на 3,47% менше) цього продукту. Щоправда і корисних ягід наші співвітчизники також стали їсти менше. Зокрема, за 2020 рік кожен з'їв 56,5 кілограма різних ягід, що на 3,75% менше порівняно з роком, що йому передував.
Така статистика могла би вельми втішити екс-міністра соціальної політики Андрія Реву, який під час своєї міністерської каденції став знаменитим завдяки своїм міркуванням щодо культури споживання їжі українцями. Мовляв, наші громадяни проїдають велику частину своєї зарплати через те, що надто багато їдять.
Щоправда, є й інші статистичні дані по споживанню харчових продуктів, які можуть розчарувати екс-чиновника. Українці торік спожили на 0,37% більше м'яса (53,8 кг), на 0,7% більше молока та молокопродуктів (201,0 кг) та на 2,5% більше олії (12,3 кг).
Нагадаємо, з початком осені Держстат зафіксував зниження цін на деякі харчові продукти. Зокрема, порівняно з попереднім місяцем подешевшали овочі з борщового набору, трохи нижчими стали ціни на крупи і дешевшим став цукор.