Птахівництво в Україні з кожним роком стає все збитковішим. Обсяги продукції поступово скорочуються через ліквідацію підприємств. Тільки в 2021 році виробництво м'яса птиці і яєць скоротилося на 21%, в порівнянні з попереднім роком.
Експерти відзначають, що за останні 20 років такого спаду ще не було. Через зростання збитковості 20 аграрним підприємствам, що виробляли продукцію птахівництва, довелося закритися.
Ситуація далі буде загострюватися ще більше. Ударом для виробників м'яса птиці і яєць стане прийняття урядового законопроекту №5600, згідно з яким птахівники будуть виключені з ІV групи платників податків. Це означає, що податки для галузі зростуть, що негативно позначиться на ринку продуктів птахівництва. Ціна на курей і яйця в магазинах в цьому році росла швидше інфляції, але в травні цінник стабілізувався. Причиною подорожчання було зниження виробництва в січні - лютому цього року через грип птахів, але вже квітні воно повністю відновився. За рік собівартість яєць додала приблизно 30%, а курки - на 14%.
За останній рік саме серед курячого м'яса, яке найдешевше і найдоступніше, почали знаходити фальсифікат. У супермаркетах м'ясо зберігають з порушеннями температурного режиму і термінами зберігання. Під виглядом свіжого м'яса продають размороженную продукцію, а також повторно заморожують те м'ясо, яке довго зберігалося в розморожених вигляді.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, як обирати курку в супермаркеті, щоб не попастися на фальсифікат.