В Україні скасують пільги для субсидіантів: як зміняться норми споживання води та газу з 1 жовтня

В Україні вже з 1 жовтня скасують пільгові норми споживання води, газу та електроенергії, встановлені на період карантину. Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна. За її словами, Україна вийшла з червоної зони, а тому доходів у громадян стало більше.

В Україні скасують пільги для субсидіантів: як зміняться норми споживання води та газу з 1 жовтня - today.ua

Йдеться про те, що  карантинні норми споживання газу, світла та води зменшать на 50%. Станеться це у тому випадку, якщо до жовтня влада не посилить карантинні заходи. Адже у разі нового спалаху епідемії, доведеться знову повернути попередні норми.

У березні 2020 року Кабінет міністрів на період дії всеукраїнського карантину збільшив на 50% соціальні нормативи користування електроенергією, холодною і гарячою водою, водовідведенням, природним газом для приготування їжі та підігріву води. На опалення, утримання будинків і прибудинкової території та вивезення сміття соціальні норми, в межах яких дають субсидію, не змінювалися.

В Україні скасують пільги для субсидіантів: як зміняться норми споживання води та газу з 1 жовтня

Розмір субсидій у новому опалювальному сезоні громадянам скорочувати не збираються. Але скорочення норм споживання призведе до того, що людині, яка споживає понад соціальну норму, субсидію нарахують на весь цей обсяг споживання. Якщо споживання не зміниться при скороченні норми, сума субсидії автоматично зменшиться.

Нагадаємо, з початку 2022 року в Україні почнуть масово перевіряти субсидіантів, після чого їх кількість може суттєво скоротитися.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua