В Україні скасують індексацію зарплат: на скільки знизяться реальні заробітки громадян

Автор: Марченко Любов

В Україні пропонують скасувати індексацію зарплат, яку проводять через зростання інфляції. При цьому індексацію студентських стипендій та пенсій громадян хочуть зберегти.

В Україні скасують індексацію зарплат: на скільки знизяться реальні заробітки громадян - today.ua

Такі положення містить проект нового закону "Про працю", який уряд передав на погодження до Державної регуляторної служби. Цим проектом закону пропонують виключити деякі норми, які містяться у законі "Про індексацію грошових доходів населення".

Зокрема, пропонують вилучити із чинного закону такі пункти:

  • четвертий абзац частини першої статті 2;
  • з першої по третю частину статті 5;
  • статтю 10.

Якщо ці зміни будуть прийняті, то індексацію зарплат, незважаючи на величезну інфляцію, яка з'їдає доходи громадян, буде припинено. Проте індексацію стипендій і пенсій хочуть зберегти.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

В Україні скасують індексацію зарплат: на скільки знизяться реальні заробітки громадян

При цьому Мінфін вимагає заморозити мінімальну зарплату і не підвищувати її наступного року. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2022 року мінімалка зросла на 200 гривень і стала 6700 гривень.

Що з індексацією зарплат зараз?

Поки зміни до закону "Про індексацію грошових доходів населення" не внесено, зарплати українців підлягають індексації. Індексацію заробленого здійснюють у тому випадку, якщо споживчі ціни зросли більш ніж на 3%. Нинішнього року прогнозована інфляція перевищить 30%, наступного року очікується приблизно такий самий рівень інфляції. Але при цьому зарплати громадян залишать без змін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, у приватному секторі економіки і зараз, і за попередніх часів далеко не всі роботодавці дотримувалися букви закону, і далеко не всі індексували зарплати. По суті, неухильно це виконувалося лише в бюджетному секторі. Тому завдяки індексації зарплати бюджетників регулярно оновлювалися.

Нагадаємо, як стало відомо, індексацію пенсій також не закладено у проект бюджету на 2023 рік. Тому, найімовірніше, пенсії у 2023 році також не оновлюватимуться.