В Україні скасували грошові виплати за загиблих на війні родичів: хто не отримає компенсації

Автор: Лобанова Єлизавета

Родичі українців, офіційно визнаних колаборантами, більше не отримають одноразову грошову допомогу після їх смерті. Кабінет міністрів зареєстрував відповідну постанову.

В Україні скасували грошові виплати за загиблих на війні родичів: хто не отримає компенсації - today.ua

Таким чином, було скасовано виплати сім'ям військових, якщо ті проживають на території Росії чи Білорусі, засуджені за державну зраду або за колабораційну діяльність, а також викриті та засуджені за підсобництво країні-агресору.

Колаборантів в Україні зараз ловлять та карають. Після початку війни Верховна Рада ухвалила два закони про колабораціонізм.

В Україні скасували грошові виплати за загиблих на війні родичів: хто не отримає компенсації

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

Перший закон стосується людей, які намагатимуться організувати вибори на окупованих територіях або самі очолити ці регіони після захоплення їх російськими військами. Таких громадян чекає покарання за статтею 111-1 КК України "Державна зрада".

Ще один законопроект №5144 вносить зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. Він позбавляє права обіймати певні політичні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років тих, хто співпрацює з російською окупаційною владою.

До колабораціонізму у новій редакції цього закону належать не лише пряма співпраця та виконання наказів російських військових, а й заперечення збройної агресії проти України; підтримка рішень країни-агресора; пропаганда на користь Росії та передача Росії матеріальних ресурсів України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Суд щодо колаборантів може винести вердикт "довічного позбавлення волі". Найм'якше покарання – заборона працювати на певних посадах.

Нагадаємо, що в Україні завершується повторний прийом заявок на допомогу від внутрішньо переміщених осіб.