В Україні розширять заборону на використання пластикових пакетів: від якої продукції доведеться відмовитись

Автор: Лобанова Єлизавета

З 1 січня 2023 року в українських торгових мережах та закладах громадського харчування остаточно заборонили використання надтонких і тонких пластикових пакетів. Тепер народні депутати хочуть розширити цю заборону ще й на використання продукції з оксорозкладного пластику і одноразових пластикових виробів.

В Україні розширять заборону на використання пластикових пакетів: від якої продукції доведеться відмовитись - today.ua

Відповідний законопроект №6077 "Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище" внесло до Верховної Ради Міністерство захисту навколишнього середовища.

Новим документом вводиться заборона на обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів, таких як ватні палички, соломинки, одноразовий посуд, харчові контейнери, контейнери та ємності для напоїв із пінополістиролу, тощо. Також заборона стосується всіх виробів з оксорозкладного пластику, крім контейнерів з біорозкладного пластику і склянок з целюлози з полімерним покриттям ("паперові" стаканчики).

У разі ухвалення цього законопроекту, заборонено буде не лише поширювати та продавати такі вироби в Україні, а й експортувати їх до інших країн.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні розширять заборону на використання пластикових пакетів: від якої продукції доведеться відмовитись

Документ також передбачає запровадження обов'язкового європейського маркування для одноразових виробів, що містять пластик, але не підпадають під обмеження. До них належать вологі серветки, тютюнові вироби із фільтрами тощо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Споживачів хочуть стимулювати переходити на альтернативу пластику, наприклад, зобов'язати торговельні мережі та заклади харчування надавати знижку щонайменше 10% за багаторазову тару. Також у законопроекті йдеться про надання підтримки підприємствам, які переорієнтують діяльність на виробництво альтернатив пластику, зокрема, в рамках держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%".

Раніше повідомлялося, яку альтернативу українці можуть використати замість заборонених пластикових пакетів.

Головне