В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів

Ринок землі в Україні потроху набирає обертів. Ціна на землю, як це й передбачали експерти, зростає.

В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів - today.ua

За пять місяців, що минули з моменту відкриття ринку, середня вартість землі в Україні виросла.

"Середня ціна 1 га землі сільськогосподарського призначення складає 43 879 гривень, а середня ціна 1 га землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва становить 32 857 гривень", – каже міністр аграрної політики Роман Лещенко.

При цьому вартість землі зростає нерівномірно. Втім, вона від самого початку була різною для різних регіонів. У західному регіоні ціна на землю росте відчутніше. Наприклад на Львівщині, лише упродовж осені, що минула, ціна на землю зросла на чверть. Тепер тут середня вартість гектара становить 104 тисячі гривень.

В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів

Та й за таку пристойну ціну ще спробуй знайди власника, який хотів би продати свій пай. Люди не квапляться збувати землю, а притримують свої скарби, доки вони не стануть іще дорожчими.

Ще вища ціна на землю у столичному регіоні. Так, на Київщині за гектар в середньому правлять по 240 тисяч гривень. Щоправда, покупці мають намір змінювати цільове призначення таких земель, що були куплені ними втридорога.

"Це земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які в майбутньому не плануються використовуватись для сільськогосподарських потреб", - уточнив очільник Мінагрополітики.

Нагадаємо, в України запровадили податок на городи. Громадяни будуть змушені щороку платити за землю, яку використовують для вирощування продуктів для власного вжитку.

ДЖЕРЕЛОrubryka.com