В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів

Автор: Марченко Любов

Ринок землі в Україні потроху набирає обертів. Ціна на землю, як це й передбачали експерти, зростає.

В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів - today.ua

За пять місяців, що минули з моменту відкриття ринку, середня вартість землі в Україні виросла.

"Середня ціна 1 га землі сільськогосподарського призначення складає 43 879 гривень, а середня ціна 1 га землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва становить 32 857 гривень", – каже міністр аграрної політики Роман Лещенко.

При цьому вартість землі зростає нерівномірно. Втім, вона від самого початку була різною для різних регіонів. У західному регіоні ціна на землю росте відчутніше. Наприклад на Львівщині, лише упродовж осені, що минула, ціна на землю зросла на чверть. Тепер тут середня вартість гектара становить 104 тисячі гривень.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні росте ціна на землю: гектар можна продати за десятки тисяч доларів

Та й за таку пристойну ціну ще спробуй знайди власника, який хотів би продати свій пай. Люди не квапляться збувати землю, а притримують свої скарби, доки вони не стануть іще дорожчими.

Ще вища ціна на землю у столичному регіоні. Так, на Київщині за гектар в середньому правлять по 240 тисяч гривень. Щоправда, покупці мають намір змінювати цільове призначення таких земель, що були куплені ними втридорога.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які в майбутньому не плануються використовуватись для сільськогосподарських потреб", - уточнив очільник Мінагрополітики.

Нагадаємо, в України запровадили податок на городи. Громадяни будуть змушені щороку платити за землю, яку використовують для вирощування продуктів для власного вжитку.

Головне