В Україні різко скорочують виробництво сирів: названо причини занепаду галузі

Автор: Марченко Любов

В Україні скоротилося виробництво сирів. Скорочення обсягів виробництва сталося через скорочення попиту і надвисокі ціни на цей товар вітчизняного виробництва.

В Україні різко скорочують виробництво сирів: названо причини занепаду галузі - today.ua

Однак ніша, яку звільнюють українські сировари, швидко заповнюється імпортним продуктом, пише видання infagro.

Ціни на сир українського виробництва зростають через високу собівартість сировини, а також через дорогу логістику. Однак збіднілий український споживач не готовий купувати сири за високими цінами. Не знаходячи реалізації своїй продукції, вітчизняні виробники змушені згортати виробництво.

Так, у червні 2022 року обсяги виробництва сичужних сирів впали порівняно до червня минулого року на 5%. Падіння начебто не критичне, однак у сегменті сирних продуктів воно набагато відчутніше. Цьогоріч у червні їх виготовили на 35% менше, ніж у червні 2021 року.

Популярні зараз

Сирський прокоментував ситуацію на Харківському напрямку: “Обстановка складна“

Шольц озвучив головну вимогу до українців, які хочуть залишитися в Німеччині

З нашим Сонцем відбувається щось незрозуміле: активна зона плям уже в 17 разів перевищила діаметр Землі

В Україні мають намір позбутися хрущовок: що буде з мешканцями застарілого житла

В Україні різко скорочують виробництво сирів: названо причини занепаду галузі

Наші сири охоче купують у Казахстані. Але експортні поставки не рятують українських сироварів. Адже левову частку заробітку поглинає дорога логістика. Водночас доставка в країни Євросоюзу вартує дешевше. Але там і платять за наш сир менше, ніж у Казахстані. Отже виходить, що українським виробникам сиру немає нормального заробітку ні в Європі, ні в Казахстані, який раніше купував немало українського сиру. А внутрішній ринок, через обмежену купівельну спроможність українців, не готовий до купівлі великих обсягів цього продукту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим більше, що нішу, яку звільняють українські сировари, хутенько заповнюють імпортними поставками сирів. За кордоном вони дешевші, ніж у нас. І через це українцям вигідніше купувати закордонний сир, ніж продукт вітчизняного виробництва.

Нагадаємо, твердий сир із вічками можна приготувати і в домашніх умовах. Процес цей доволі марудний, але смак готового продукту вийде неперевершений. І головне: ви точно знатимете всі його інгредієнти.