В Україні рідкісну монету номіналом 25 копійок продають за 15 500 грн: як вона виглядає

В Україні рідкісну монету номіналом 25 копійок 1992 року випуску продають на аукціоні за 15 500 грн. Висока вартість цієї монети обумовлена тим, що виготовлена вона із срібла, а не зі стандартної низьковуглецевої сталі, як інші монети цього номіналу.

В Україні рідкісну монету номіналом 25 копійок продають за 15 500 грн: як вона виглядає - today.ua

За словами продавця 25-копійчаної монети, реставрації монета не зазнавала. Про дефекти також не згадується, але по фото видно, що у верхній правій частині реверсу є дрібна тріщина.

У 1992 році монети номіналом 25 копійок карбували на Монетному дворі Італії та Луганському верстатобудівному заводі в Україні. Де саме було вилито цю монету, невідомо.

Вага срібної монети – 5,33 грама. На її аверсі зображено малий Державний герб України, обрамлений з обох боків орнаментом із двох дубових листків та двох колосків. З кожного колоска вертикально вгору виходить по три остюки. Над гербом – напис "УКРАЇНА", під гербом – рік карбування монети.

В Україні рідкісну монету номіналом 25 копійок продають за 15 500 грн: як вона виглядає

На реверсі по центру вказано цифрове позначення номіналу - "25 копійок", а з обох боків номінал обрамлений вінком із листя та ягід. Гурт монети – гладкий.

В Україні рідкісну монету номіналом 25 копійок продають за 15 500 грн: як вона виглядає

Початкова вартість монети була 15000 грн. Аукціон завершується 9 лютого. Як відомо, за правилами аукціону вартість лоту у процесі торгів може зростати.

Продавець цієї монети знаходиться в Києві, але готовий відправити монету Новою поштою в будь-який куточок України.

Раніше повідомлялося, що в Україні рідкісну монету номіналом 15 копійок продають за 4000 грн.