В Україні рекордно подорожчала морква: фермери назвали основні причини високих цін на овоч

В Україні перед Новим роком подорожчали багато продуктів, зокрема овочі. Найбільше прибавила у ціні морква. Фермери назвали основні причини росту цін на цей овоч.

В Україні рекордно подорожчала морква: фермери назвали основні причини високих цін на овоч - today.ua

Так, морква в кінці грудня 2022 коштує значно дорожче, ніж у минулі роки через ріст цін на пальне, добрива, ЗЗР, складнощі збирання та низький врожай.

За словами керівника ФГ "Агропоступ" Вадима Савюка, на наступний сезон фермери мають купувати насіння, пальне, добрива, засоби захисту за нинішніми цінами, які дорожче минулорічних. Тому зараз продавати моркву по 15-20 грн за кг нікому не вигідно, адже прибутку тоді не буде. Щоб вийти у плюс, ціни потрібно підвищувати. 

В Україні рекордно подорожчала морква: фермери назвали основні причини високих цін на овоч

Є основна причина, яка стримує ріст цін на моркву – недостатня кількість овощів у сховищах. Тут свою роль зіграла погана погода. Дощі пішли практично перед збиранням, причому такі рясні, що вчасно зібрати моркву аграрії не змогли. Крім того, приблизно пів гектара моркви так і лишилися незібраними і пропали на полях.

Станом на 26 грудня кілограм моркви в середньому коштує 25,15 грн. Ще місяць тому середній цінник на моркву не перевищував 23 грн. за кг. Тенденція до подорожчання моркви продовжуватиметься.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко дешевшає цибуля, але не варто робити більших запасів цього овочу.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua