В Україні рекордно низький урожай черешні: імпортні ягоди коштують дешевше

Автор: Лобанова Єлизавета

Черешня в цьому році не вродила. За словами фермерів, такого поганого врожаю ягоди вони не бачили останні 10 років. Причиною стали весняні заморозки. Аналогічна ситуація очікується і з іншими фруктами - грушами та сливами.

В Україні рекордно низький урожай черешні: імпортні ягоди коштують дешевше - today.ua

У 2019 року в Україні було зібрано 63,6 тис. тонн черешні. Це на 7% менше, ніж в 2019 році. У зв'язку зі зменшенням обсягів виробництва вітчизняної ягоди в минулому році скоротилися її продажі за кордон, а імпорт в свою чергу виріс.

У 2020 році Україна продала 0,7 тис. тонн черешні, що в 4 рази менше в порівнянні з 2019 роком, а імпорт склав 1,1 тис. тонн, що в 5 разів більше. У 2021 році Україна продовжує імпортувати сезонні ягоди, зокрема, з Молдови, Туреччини та Греції, так як нагодувати громадян вітчизняної черешнею не вийде. Навіть на пізній урожай вже розраховувати не варто, він все одно буде нижче, ніж рік тому. В Україні рекордно низький урожай черешні: імпортні ягоди коштують дешевше Через надлишок вологи черешня лопається. Через несприятливу погоду садівники вже втратили від 20% до 80% врожаю черешні. Незважаючи на пекельну спеку, дощі в південних областях і зараз йдуть регулярно, і зібрати товарну черешню вкрай складно.

У розпал сезону черешні навіть в самому "черешневому регіоні", Мелітополі, за кілограм ягід на базарі просять 60-70 гривень. А в Києві за ту ж мелітопольську черешню просять по 110-150 гривень за кіло. Ціни падати навряд чи вже будуть, так як сезон підходить до спаду.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українців попередили, що абрикос, груш і слив також в цьому році буде дефіцит. Крім погоди на урожай негативно впливають шкідники, наприклад мідяниця, через яку доводиться масово викорчовувати дерева. Через дощі комах стало більше, і дерева потрібно обробляти спеціальними засобами, чого в цьому році не робили. Проблема стосується не тільки України, але і всієї Європи.

Раніше повідомлялося, що ціни на продукти в Польщі вже вдвічі дешевше, ніж в Україні.