В Україні рекордно дорожчають яйця: експерти розповіли, скільки коштуватиме десяток до кінця зими

Яйця в Україні дорожчають швидше за інші продукти, а через кілька місяців вартість курячих яєць на полицях українських супермаркетів ще більше підскочить. Експерти прогнозують, що до кінця зими десяток яєць коштуватиме 50 гривень.

В Україні рекордно дорожчають яйця: експерти розповіли, скільки коштуватиме десяток до кінця зими - today.ua

Станом на 25 вересня, десяток яєць торгової марки "Квочка" в середньому коштує 41,53 грн, що на 10,22 грн більше, ніж у серпні, коли середньомісячна вартість яєць становила 31,31 грн. Яйця ТМ "Ясенсвіт" коштують 40,07 грн. Це на 8,23 грн більше, ніж місяцем раніше, коли вони коштували 31,84 грн. Купити 30 штук яєць коштуватиме в середньому 114 грн, а 18 штук – 69,99 грн.

Якщо порівнювати по супермаркетах, то найдешевше яйця продають у Novus та Метро. Ціни на яйця "Квочка" зростають швидше, ніж "Ясенсвіт". Останні чотири місяці цінник яєць не знижується.В Україні рекордно дорожчають яйця: експерти розповіли, скільки коштуватиме десяток до кінця зими За словами директора Асоціації постачальників торгових мереж Олексія Дорошенка, у вересні ціни на яйця будуть зростати далі, і наприкінці зими ми побачимо цінник 50 гривень на яйця. У січні ціни почнуть знижуватись. Але спрогнозувати точні ціни експерт не наважується, адже вони не залежать навіть від попиту.

Також восени очікується подорожчання овочів із борщового набору. Наприклад, картопля може коштувати по 30 гривень за кілограм. Капуста вже зараз коштує в середньому 34,85 грн/кг, але ще дорожчатиме.

Раніше повідомлялося, що ціни на цибулю цього року б'ють рекорди, і вартість цибулі вже вдвічі дорожча, ніж рік тому.

ДЖЕРЕЛОunian.net