В Україні раптово зросли ціни на томати

Найщедріший місяць року вже добігає кінця, і це відразу стало відчутно на овочевому ринку. В Україні різко зросли ціни на томати. Їхня вартість виросла в півтора рази, а подекуди й удвічі. Ростуть в ціні, щоправда, не так швидко, й інші овочі та фрукти. Дешевшими цьогоріч вони вже не будуть.

В Україні раптово зросли ціни на томати - today.ua

Експерти "препарували" ринки і супермаркети Одеси. Втім, попри невелику різницю в ціні, тенденції схожі на всій території України.

Найбільше зросла ціна на томати

Ще на минулому тижні польові помідори-сливки продавали за 10-15 гривень кіло. А тепер майже всюди на базарі продавці правлять за кіло по 20 гривень. У супермаркетах ціни ще дорожчі: за тиждень вони зросли із 17 до 28 гривень. І це – лише за найдешевші помідори, бо дорожчі вже виросли в ціні так, що навіть підступити боязко.

Так, за кілограм сорту "Мікадо" хочуть від 35 до 50 гривень, тоді як ще тиждень тому кіло цих солодких томатів можна було купити за 25-30.

Зросли в ціні й інші овочі і фрукти

Огірки коштують по 20-25 гривень кілограм. Але за найсвіжіші і найкрасивіші хочуть 30-35. Кабачки на ринку торгуються по 15-25 гривень. Магазинні цінники на них зупинились на позначці в 22 гривні. Баклажани на базарі представлені в широкому ціновому спектрі: від 18 до 35 гривень – залежно від якості. В магазині за всі правлять по 30 гривень.

Перці цьогоріч вродили непогано. Отож і ціни на них, попри те, що вже трохи виросли, усе ще залишаються "божеськими". Світло-зелені перці коштують найдешевше. Їх можна купити за 12-18 гривень. Червоні та жовті йдуть на базарі за 18-30. В магазинах ціни на них помітно вищі. Так, за зелені беруть по 25 гривень, а за солодкі та м'ясисті червоні взагалі правлять по півсотні.

В Україні раптово зросли ціни на томати

Капуста білокачанна торгується від 8 до 15 гривень за кілограм: залежно, де її продають, і який вона має товарний вигляд. При цьому кіло молодої капусти на ринку вартує 20-25 гривень, а її магазинний аналог продають за 23. Кілограм ріпчастої цибулі на ринку цінується по 8-15 гривень, а в магазині віддають за 10. Картопля на базарі, залежно від калібру, коштує по 10-18 гривень, а в супермаркетах йде за 14.

Різко скоротилась на ринку пропозиція кукурудзи. Щоправда, за один качан і досі просять від 8 до 12 гривень, але вибір стає дедалі біднішим.

Що стосується грибів, то звичні нам печериці йдуть за 45-55 гривень. А от за лісові опеньки хочуть 100-120 гривень.

Звісно, на ринку ще повно осінніх фруктів. Груші можна знайти за 10-20, але і по 50-60 також є немало. В супермаркетах милують око груші за 40 гривень. Яблука на базарі теж стартують від 10 гривень за кіло. Та переважно за них правлять по 20-25. Кілограм синіх слив на базарі продається за 15-30 гривень. В магазинах дешевше, ніж за 30, слив немає.

Аутсайдери цьогорічного сезону – кавуни на ринку йдуть по 3-5 гривень за кілограм, а в магазині – по 4.

Ринкові ціни на виноград дуже строкаті: від 25 до 45. За кілограм киш-мишу просять аж 60. В супермаркеті виноград продають по 40.

Отже, на більшість осінніх фруктів і городини ціни вже потроху ростуть. Не так різко, як зросли ціни на томати, але упевнено. Ясно, що процес цей вже не зупинити. Принаймні, не в цьому році. Але поки вони не сягнули захмарних цін, ще можна запасатись вітамінами на зиму.

Нагадаємо, виноградарі непокояться, що цьогоріч їхня ягода може повторити сумнозвісну долю кавунів, які баштанники були змушені знищувати на полі. Попри дуже скромний врожай винограду, цьогорічні ціни на сонячну ягоду залишаються вдвічі нижче минулорічних.

ДЖЕРЕЛОagrotrend