В Україні радянські монети номіналом 15 копійок продають за 280 тисяч гривень: який дефект мають грошові знаки

Багато людей вже давно не зберігають у себе вдома старі радянські монети, і даремно. Адже через багато років їх можна продати на аукціоні за кругленьку суму. Наприклад, монету номіналом 3 копійки 1937 року випуску продають за 280 тисяч гривень.

В Україні радянські монети номіналом 15 копійок продають за 280 тисяч гривень: який дефект мають грошові знаки - today.ua

Браковані монети коштують дорожче за ідеальні, зокрема, на 3-копійчаній монеті зображена плоска зірка, що за словами її продавця є перепуткою, тобто виробничим браком. При виготовленні цього грошового знака на монетному дворі, мабуть, одна із сторін проштампувалася чужим штемпелем, через що виник брак. Але саме завдяки цій унікальності монета стільки й коштує. В Україні радянські монети номіналом 15 копійок продають за 280 тисяч гривень: який дефект мають грошові знаки Ще одну монету з браком, але сучаснішу, продають на аукціоні за 30 000 гривень. Це монета номіналом у 10 копійок, яка була випущена у 2008 році.

Власник цінної монети стверджує, що грошовий знак має виробничий дефект, щоправда, який саме, автор лота не вказав. Судячи з фото, на реверсі монети є механічні пошкодження, які не можуть вважатися особливостями карбування. В Україні радянські монети номіналом 15 копійок продають за 280 тисяч гривень: який дефект мають грошові знаки Нагадаємо, Нацбанк України вводить в обіг нову монету номіналом 5 гривень. Грошовий знак присвячений новорічним святам, тому на аверсі та реверсі зображені відповідні символи.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua