В Україні пришвидшилась інфляція: названі ціни на товари, які ростуть найбільше

Автор: Марченко Любов

У жовтні 2022 року інфляція в Україні пришвидшилась. Її показник у річному вимірі (з жовтня 2021 по жовтень 2022) зріс до 26,6%. Не всі товари і послуги подорожчали рівномірно. Найбільший внесок у темпи інфляції зробили ціни на пальне, ціни на сире продовольство, а також ціни на оброблені продовольчі товари.

В Україні пришвидшилась інфляція: названі ціни на товари, які ростуть найбільше - today.ua

Це стало відомо з коментаря Нацбанку України (НБУ), який він дав з приводу рівня інфляції.

Отже, найбільшим чинником інфляції в Україні є війна, кажуть у Нацбанку. Війна призвела до:

  • порушення логістичних ланцюгів і згортання виробництва окремих товарів і послуг;
  • зростання собівартості товарів через збільшення виробничих витрат;
  • перерозподіл попиту на окремі товари на ринку.

Звісно, що така нестабільність змушує ціни рости вгору. Дорожчає все, але не все в однаковому темпі. У певні періоди ціни на деякі товари ситуативно знижуються, та все ж у річному вимірі подорожчало все.

Популярні зараз

Чоловіки 30-річного віку - ідеальні солдати, але вони ухиляються або заброньовані, - Дикий

Напередодні зими водіїв попередили, які штрафи доведеться заплатити за “неперевзуті“ автомобілі

В Україні 130 тисяч переселенців повернулись на окуповані території: що змушує людей покидати “велику землю“

Швейцарія вперше з початку повномасштабної війни депортувала громадян України

Найбільше зросли в ціні паливно-мастильні матеріали. Втім, у жовні темпи зростання цін на пальне уповільнились, та все ж у річному вимірі подорожчання пального становить 62,9%.

Другу позицію за зростанням цін посідають сирі харчові продукти. Вони за рік подорожчали на 47,1%. Причому тут додали оливи у вогонь курячі яйця, які б'ють один ціновий рекорд за іншим.

В Україні пришвидшилась інфляція: названі ціни на товари, які ростуть найбільше

"Це пояснюється знищенням птахофабрик, зростанням виробничих витрат і порушенням технологічних ланцюгів виробництва яєць на початку війни, поточними проблемами з енергопостачанням, а також зменшенням поголів’я курей на вирощуванні в домогосподарств, у тому числі через міграцію населення",- йдеться у повідомленні НБУ.

Менше, ніж сирі продукти, але вище за середній показник інфляції, виросли ціни на оброблені продовольчі товари. Їхнє річне зростання  склало 27,2%. Тут найбільшу лепту внесли м'ясні продукти, кондитерські вироби, а також безалкогольні напої та різноманітні соуси.

Швидко ростуть ціни на продукти з риби, рослинні олії, продукти, що виготовляються на основі олії (майонези, спреди і маргарини). Крім того, через різке збільшення експорту молочних продуктів, зростає і їхня варітсть.

Водночас зростають і ціни на товари непродовольчої групи. Вони за рік додали 19,9%. Із настанням осені особливо зріс попит на електрообігрівачі. А крім того, пришвидшились темпи подорожчання взуття, одягу, домашнього посуду, меблів і текстильних виробів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"З огляду на підвищений попит, посилений обстрілами енергетичних об’єктів, зросла вартість обігрівачів, плит та інших товарів, пов’язаних із резервним живленням і забезпеченням тепла", - зауважили в коментарі НБУ.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що до кінця року ціни на продукти ще суттєво зростуть. Вони прогнозують зростання цін на товари продовольчої групи до 40%.

Головне